BHP w pracy z niebezpiecznymi maszynami – czemu niezbędna będzie cykliczna kontrola ich stanu?

Jak może to wpływać na jakość i wygodę pracy załogi?


W wielu zakładach posiadamy do czynienia z rzeczywiście niebezpiecznymi w kontakcie z człowiekiem Urządzeniami. Wiele wielkich maszyn potrafi wyrządzić nie tylko trwały uszczerbek na zdrowiu.


ciężarówka
Wprowadził: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com


Więcej treści

Idealny produkt dla właścicieli zwierząt oraz dla alergików

naczepa
Wprowadził: Thomas Geersing
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli masz swojego psa albo kota oraz uskarżasz się na to, że każdy dzień kończysz na usuwaniu szczeciny pozostawionej przez Twojego czworonoga, najprawdopodobniej oznacza to, że potrzebujesz jakiejś pomocy.


Niektóre urządzenia, stosowane szczególnie w wielkiej skali, grożą nawet utratą życia przy nieodpowiednim postępowaniu z nimi przez człowieka. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby wszelkie wykorzystywane w zakładzie urządzenia zostały wypróbowane pod kątem zgodności z normami opisanymi poprzez prawo.


Ocena zgodności mówi nam, czy konkretną maszyna rzeczywiści może się warto sprawdzić w przypadku ciągłej eksploatacji w naszym przedsiębiorstwie. Dokumenty, na bazie których skonstruowana potrafi być ocena zgodności to jedne z najważniejszych regulacji, które potrafią zagwarantować bezpieczeństwo pracującej załodze - http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/znaki_jakosci/znak_ce/znak-ce.html. Dlatego przed wprowadzeniem do zatrudnienia sprzęty warto upewnić się, lub wszystkie potrzeby są spełnione.


Ocena bezpieczeństwa maszyn istotna będzie nie tylko ze względu na to, iż dzięki sprawdzaniu ich stanu możemy uniknąć niebezpiecznego zdarzenia w zatrudnienia, które miałoby negatywne skutki nie tylko dla znajdujących się najbliżej pracowników, ale także dla całej kolejności produkcyjnej lub odmiennego procesu przebiegającego w zakładzie. Będzie ona szalenie istotna także ze względu na to, iż dzięki czemu posiadacz zakładu czy odmienną osoba odpowiadająca za stan wyposażenia może uniknąć konsekwencji pieniężnych na przykład w wypadku niespodziewanej kontroli.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.