Jak magazynować opony? Czy lepiej trzymać je w domu czy oddać profesjonalnej firmie?

Jak zaczyna się sezon zimowy duża liczba kierowców próbuje jak najlepiej przechować opony zimowe. W takiej dziedzinie z pewnością powinniśmy pamiętać o kilku niezbędnych zasadach, żeby ogumienie przez te parę miesięcy nie uległo zniszczeniu.


Jeżeli zauważamy, iż ogumienie się zużywa, to od razu lepiej pozostawić je w serwisie, który najbardziej profesjonalnie zajmie się ich utylizacją. Jeżeli jednakże wiemy, iż stan naszych opon jest właściwy, co znaczy, iż posłuży jeszcze kilka sezonów, tak naprawdę mamy do wyboru dwie opcje. Możemy pozostawić je w przechowalni opon albo zmagazynować je samodzielnie. Koszt przechowalni waha się od 40 do 120 złotych - doskonała przechowalnia dla twoich opon w Szczecinie.


samochód - odzwierciedlenie
Wprowadził: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo ciekawa opcja dla dużej liczby osób osób, gdyż rzadko mamy tyle miejsca, żeby je schować gdzieś u siebie. W każdym mieście wyszukamy tego typu przechowalnię, zwłaszcza zaś jak przechowalnia opon Szczecin ma rzeczywiście wiele do zaoferowania. Z pewnością więc najlepiej korzystać z usług najlepszych firm, które oferują, że nasze opony będą najlepiej przechowywane. To niezwykle istotne, bo od tego zależy, czy będą nam służyć przez długi czas. Wielu wulkanizatorów oferuje taką usługę, a jak wulkanizacja Szczecin również w tym obszarze ma bardzo dużo (wulkanizacja opon w Szczecinie) do zaproponowania.


Jeśli jednak sami planujemy zająć się przechowywaniem opon to trzeba pamiętać, iż najkorzystniejsze jest do tego miejsce ciemne oraz suche. Temperatura tam nie może przekraczać temperatury pokojowej, w takim celu co pewien czas powinniśmy przewietrzyć mieszkanie. Jak pomieszczenie jest ogrzewane, to opony muszą znaleźć się bardzo daleko źródła ciepła. Najlepsza temperatura to od 10 do 20 Celsjusza. Warto też wiedzieć, iż różne środki chemiczne także niedobrze wpływają na ich stan, ponieważ tracą właściwości, a ponadto powodują nieodwracalne zmiany, jakie wykluczają je z dalszego użytkowania.
18-11-23 12:16:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.