Zawód kierowca ciężarówki

Kierowca tira transportuje produkt w wyznaczone miejsce, przeważnie w wyznaczonym czasie.


Powinien przy tym stosować się do zasad, dzięki jakim nie narazi na niebezpieczeństwo ładunku, siebie ani także innych uczestników ruchu drogowego.


Do jego obowiązków należy też dbanie o dobry stan techniczny czteroKOŁOwca. Może mu w tym pomów tak zwany mobilny serwis tir. Rozmiar auta i typ obsługiwanych tras decyduje w dużej mierze o szczegółach dotyczących pracy kierowcy tira. Mniejsze auta, mieszczące się w kategorii lekkich pojazdów ciężarowych są z zasady używane do przewozu w krajowym ruchu, nierzadko w najbliższej okolicy macierzystej firmy np. piekarni. Kierowca codziennie przychodzi do pracy, a po niej wraca do domu. Nie wyjeżdża na kilka dni w trasę, chociaż częstokroć pracuje więcej niż 8h godzin na dzień.


Więcej treści

Akcesoria samochodowe, które należy mieć w własnym warsztacie

shell helix ultra
Wprowadził: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/OSD_sankt_martin_szene1_tuer.jpg
Współcześnie znaczna większość ludzi ma samochody osobowe, dzięki którym zdoła o wiele lepiej żyć każdego dnia. Jest to ogromne ułatwienie, które pozwoliło nam zaoszczędzić wiele czasu nie jedynie na przemieszczaniu się, ale też otworzyło przed nami wiele możliwości.


mieszkanie
Wprowadził: Sivi Steys
Źródło: http://www.flickr.com


auta - powiększenie
Wprowadził: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com


nodik


Kierowcy ciężkich pojazdów na przykład znanych TIR-ów spędzają w podróży parę, a nawet paręnaście dób. Kabina samochodowa jest ich drugim domem. W niej śpią, wypoczywają, konsumują.

Sprawdź ten link - ta wskazówka z serwisu (http://www.lontex.pl/sprzedaz-windy-zaladowcze-czesci) odkryje całkowicie nową porcję informacji na temat, który może okazać się godny uwagi!

Konieczność życia w pojeździe to największy minus tego rodzaju pracy. Niebezpieczeństwem jest możliwość zostania zaatakowanym. We wschodniej Europie dalej zdarzają się wypadki kradzieży produktu, a nawet zaginięć bądź zabójstw kierowców. Praca kierowcy to ciężkie fizycznie zajęcie. Prowadzenie TIR-a wymaga dużej siły oraz ciągłej pracy mięśni górnej połowy organizmu, przy jednoczesnym przebywaniu w niezmienionym położeniu przez długi czas. Z czasem może to doprowadzić do zwyrodnień i bólów.


Ujemnie na zdrowie wpływają także panujące w wozie, labilne, a czasem ekstremalne temperatury, hałas, stres jak też brak rześkiego, nieskażonego powietrza.
19-08-11 07:18:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.