Jakiego rodzaju układy są testowane podczas badania technicznego oraz dlaczego to takie istotne?

Wszyscy posiadacze zarejestrowanych pojazdów mechanicznych, a zatem m.in. samOChodów, motorowerów czy też autobusów są zobligowani do cyklicznego wykonywania badań rejestracyjnych.
firma
Wprowadził: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com


Jest to kwestia bezpieczeństwa posiadacza oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.


okręgowa stacja kontroli pojazdów
Wprowadził: Sunil Soundarapandian
Źródło: http://www.flickr.com


Podczas takiego badania kontrolowane są wszystkie układy mające związek z bezpieczeństwem. Mogą być to przykładowo układ hamowania, amortyzatory, oświetlenie czy też układ kierowniczy. Badania tego typu przeprowadza dowolna okręgowa stacja kontroli pojazdów - (sprawdź stacja kontroli pojazdów Szadółki) za z góry określoną cenę uzależnioną od konkretnego typu środka transportu. Na opłatę wpływa również to, czy też dany pojazd ma instalację gazową albo zaczep do holowania. Pracownicy stacji są zobowiązani do pobrania opłaty za przegląd przed jego dokonaniem, co w efekcie ogranicza ilość niesprawnych pod względem technicznym aut (przenieś mnie do strony). Cena ta w przypadku samochodu osobowego wynosi około 100 zł. Jeżeli posiada on dodatkowo zaczep holowniczy lub instalację gazową, to cena badania nieco wzrasta.


Podczas takiego przeglądu zapisywany jest także przebieg pojazdu, co ma zmniejszyć ilość nieuczciwych praktyk co poniektórych sprzedawców aut. Po zakończonym przeglądzie każdy kierujący może okazać ochotę na wysłanie mu zawiadomienia o zbliżającym się terminie następnego badania. Od jego wyników jest zależne to, czy dany pojazd będzie dopuszczony do jazdy po drogach publicznych. Badanie wykonywane jest co roku z wyjątkiem pojazdów fabrycznie nowych, jakie to muszą zaliczyć takie badanie dopiero po 3 latach.
Poza tym zakres przeglądu technicznego jest uzależniony od typu konkretnego środka transportu. Nie są to kwoty wygórowane, ponieważ dla przykładu w wypadku autokaru cena to ok. 200 złotych.
19-01-29 16:49:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.