Tuning, a chiptuning aut - czyli, komfortowy wygląd, przeciwko komfortowa przejażdżka

Na czym polega tuning, a na czym chiptuning samochodów? Czy każdziutki samochodzik istnieje możliwość poddać tego rodzaju "zabiegom"? Jakie rzeczy one dają oraz do jakich rzeczy się przydają? To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!


Internet
Wprowadził: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com


Nasz napisany dzisiaj felieton rozpoczniemy od pytania: co to jest tuning? Tuning, a w szczególności tuning (s-performance - tuning silnika) aut, to tak nazywane "podrasowanie" pod względem wyglądu naszego samochodu, by był on znacznie okazalszy oraz ładniejszy - bardziej indywidualny pod względem osobowości, którą najczęściej chce pokazać właściciel konkretnego auta.

Wejdź na ten odnośnik, by przeczytać podobne materiały. Przykładowo zobacz serwis (http://lankamerprzewozy.pl/), który proponuje zajmującą Cię problematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Najbardziej często wyszczególnianymi tuningami bywają nie wątpiąc w to: tuning mechaniczny, tuning związany z elektroniką, tuning optyczny, czy też tuning akustyczny robiony w środku lub też zewnętrzny. Wśród tych wszystkich rzeczy istnieje możliwość wynaleźć także takiego rodzaju określenie jak Chiptuning, który to w pewien sposób jest powiązany z wcześniej powiedzianymi rzeczami, ale zarazem jest całkowicie inny.


zakład
Wprowadził: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com


Chiptuning istnieje możliwość bardzo łatwo określić jednym stwierdzeniem i jest to dokładnie: zwiększenie mocy silnika. Zadankiem chiptuningu, jest również podrasowanie samochodu, jednakże wyłącznie jego silniczka. Chociaż wiele osobników o tym nie wie, producenci aut dają naszym osobom silniki, które nie wykorzystują w całości własnego potencjału.


Dlatego jeśli bardzo chcemy posiadać bardziej szybki i bardziej sprawne autko, które zarazem najczęściej bardziej mało spala, wykorzystując pełnię mocy napomkniętej części samochodziku, powinniśmy przejść się do dobrego specjalisty, gdyż jeśli oddamy nasz samochód komuś niedoświadczonemu, albo niezbyt pewnego, może on nam bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc.
21-02-20 07:38:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.