Tuning, a chiptuning aut - czyli, komfortowy wygląd, przeciwko komfortowa przejażdżka

Na czym polega tuning, a na czym chiptuning samochodów? Czy każdziutki samochodzik istnieje możliwość poddać tego rodzaju "zabiegom"? Jakie rzeczy one dają oraz do jakich rzeczy się przydają? To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!
Internet
Wprowadził: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com


Więcej treści

Jeśli chcemy powiększyć moc swojego auta, to warto odnaleźć kompetentnego specjalistę, który zna się na rzeczy

Volkswagen Golf GTE
Wprowadził: avda-foto
Źródło: http://www.flickr.com
Pasjonaci motoryzacji kochają podkręcać moc swoich pojazdów. Dobry fachowiec może całkiem sporo wycisnąć z każdego silnika, trzeba jednakże mieć w pamięci, że jeśli chcemy to uczynić, to musimy porządnie troszczyć się o wszystkie części i stosować paliwo wysokiej jakości.


Mało kto wie, ale producenci pojazdów często specjalnie zaniżają ich osiągi.


Nasz napisany dzisiaj felieton rozpoczniemy od pytania: co to jest tuning? Tuning, a w szczególności tuning aut, to tak nazywane "podrasowanie" pod względem wyglądu naszego samochodu, by był on znacznie okazalszy oraz ładniejszy - bardziej indywidualny pod względem osobowości, którą najczęściej chce pokazać właściciel konkretnego auta. Najbardziej często wyszczególnianymi tuningami bywają nie wątpiąc w to: tuning mechaniczny, tuning związany z elektroniką, tuning optyczny, czy też tuning akustyczny robiony w środku lub też zewnętrzny. Wśród tych wszystkich rzeczy istnieje możliwość wynaleźć także takiego rodzaju określenie jak Chiptuning, który to w pewien sposób jest powiązany z wcześniej powiedzianymi rzeczami, ale zarazem jest całkowicie inny.


zakład
Wprowadził: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com


Chiptuning istnieje możliwość bardzo łatwo określić jednym stwierdzeniem i jest to dokładnie: zwiększenie mocy silnika. Zadankiem chiptuningu, jest również podrasowanie samochodu, jednakże wyłącznie jego silniczka. Chociaż wiele osobników o tym nie wie, producenci aut (następna strona) dają naszym osobom silniki, które nie wykorzystują w całości własnego potencjału.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.