Jakiego rodzaju wydatki wiążą się z posiadaniem samochodu? O jakich rzeczach musimy wiedzieć nim kupimy swoje auto?

Posiadanie samochodu jest związane z wydatkami. Jedne możemy przewidzieć oraz są one czymś stałym, natomiast inne zdarzają się niespodziewanie. Z jakimi wydatkami jest związane posiadanie auta?


wyjazd
Wprowadził: Henkka
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy samochód to trzeba płacić obowiązkowo ubezpieczenie OC.
mercedes
Wprowadził: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Wysokość takich opłat zależy choćby od tego jaki czas płacimy tego typu składki. Zależy też od tego, jaki mamy samochód. tego względu nie jest to za każdym razem identyczna opłata w przypadku wszystkich osób. Wydatki również wiążą się z corocznym przeglądem jak i wymianą oleju oraz filtrów. Sam przegląd to kwota rzędu sto złotych, z kolei reszta jest już uzależniona od warsztatu, do którego z się udajemy. Następny wydatek to rzecz jasna paliwo. Tutaj już wszystko zależy od tego jak często jeździmy naszym samochodem, jak wyglądają ceny paliwa oraz ile takie auto (Sprawdź Max-Trade: pompowanie kół) spala. Jeżeli dojeżdżamy samochodem codziennie do pracy, to koszty z pewnością małe nie będą. Wydatki na benzynę czy gaz u każdego wyglądają kompletnie inaczej -


Są także wydatki związane z naprawą, jakie można często zaplanować. Obserwując zużycie konkretnych części wiemy, iż za jakiś czas będą musiały być naprawione, dlatego też możemy się na ten koszt nastawić. Możemy przed czasem zamówić części samochodowe Daewoo, daewoo-serwis na przykład tarcze hamulcowe. Z kolei czasami samochód psuje się bez ostrzeżenia i wtedy jest więcej problemów, bo jest to niezaplanowany wydatek. Dobrze, jeśli usterka nie jest poważna, jednak bardzo często takie naprawy wiążą się ze sporymi wydatkami. Jak widać posiadanie auta to spory koszt. Dlatego dobrze jest mieć tego świadomość, zanim zdecydujemy się na zakup auta.
18-11-03 07:21:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.