Zbliża się zima – co z wymianą opon z letnich na zimowe?

Zima nie jest porą lubianą przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki pogodowe i należy wymienić opony letnie na zimowe. Chociaż nie jest to przymusowe w naszym kraju, to warto jest to zrobić. Dlaczego?
wyprzedaże
Wprowadził: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
Niewątpliwie z tej racji, by zagwarantować sobie oraz pozostałym pasażerom bezpieczne podróżowanie. Sporo osób myśli, że opony - przejdź do oferty - zimowe nie robią większej różnicy, jednakże nie jest to prawda. Opony zimowe o wiele lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach, gdy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest mokra nawierzchnia, a gdy w dodatku nagle przyjdzie mróz i kałuże zmienią się w lodowiska, wtedy o tragedię nie trzeba się bardzo starać. Dzięki zimowym oponom można zdecydowanie zredukować czas hamowania przy ujemnej temperaturze ochraniając nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, dlatego trzeba je nałożyć wtedy, gdy na dworze temperatura zbliża się do zera stopni Celsjusza. To najlepsza pora na wymianę i nie można z tym zwlekać, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż. Okolice grudnia to już zwykle okres, kiedy powinniśmy mieć nałożone takie opony. Zastosowane w nich ogumienie gwarantuje dużo lepszą przyczepność, a dodatkowo opona nie robi się twarda i mało zwrotna również w przypadku znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dotrzeć do pracy. Jazda autem przy takiej pogodzie jest bardziej komfortowa niż czekanie w zimnie na przystanku, aż nadjedzie autobus. Pamiętajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, którym pozbędziemy się śniegu z podjazdu oraz szczotkę czy miotełkę umożliwiającą oczyszczenie szyb. W tym wypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, którymi zbieramy okruchy, a zwyczajna skrobaczka i miotełka są wręcz stworzone do takich zadań.


Więcej treści

Opony zimowe Michelin spiszą się podczas każdej niepogody

Wprowadził: www.sxc.hu
Podróżując wozem chcemy posiadać gwarancję, że robiliśmy wszystko, aby ta podróż była bezpieczna. Przez to właśnie tak sporą uwagę przywiązujemy do opon, które nabywamy, gdyż chcemy mieć świadomość, że będą one tymi najbezpieczniejszymi. Przeważnie oferowane są nam opony zimowe Michelin, a to dlatego że wielu twierdzi, że są one najlepsze na tą porę roku i jeśli będziemy je mieli, to żadna zamieć nie będzie nam straszna. Dzieje się tak przez to, że są one zrobione z odpowiedniej mieszanki gumy, która gwarantuje świetną przyczepność oraz powoduje, że nawet na lodzie nasze koła nie będą się ślizgały aż tak mocno, jak ma to miejsce w innych sytuacjach.


Jeśli chcesz zakupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać dobry sklep proponujący tego typu asortyment. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że jazda samochodem będzie bezpieczna. Dobrze jest skorzystać z porady sprzedawców, ponieważ o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy , kierując się zapachem, który oczaruje nasz zmysł węchu, o tyle by zakupić opony letnie czy zimowe musimy już wiedzieć, co brać pod uwagę, by się nie zawieść - . Z pomocą fachowca wszystko pójdzie szybko.
18-08-01 13:48:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.