Zbliża się zima – co z wymianą opon z letnich na zimowe?

Zima nie jest porą lubianą przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki pogodowe i należy wymienić opony letnie na zimowe. Chociaż nie jest to przymusowe w naszym kraju, to warto jest to zrobić. Dlaczego?
wyprzedaże
Wprowadził: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
Niewątpliwie z tej racji, by zagwarantować sobie oraz pozostałym pasażerom bezpieczne podróżowanie. Sporo osób myśli, że opony - przejdź do oferty - zimowe nie robią większej różnicy, jednakże nie jest to prawda. Opony zimowe o wiele lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach, gdy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest mokra nawierzchnia, a gdy w dodatku nagle przyjdzie mróz i kałuże zmienią się w lodowiska, wtedy o tragedię nie trzeba się bardzo starać. Dzięki zimowym oponom można zdecydowanie zredukować czas hamowania przy ujemnej temperaturze ochraniając nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, dlatego trzeba je nałożyć wtedy, gdy na dworze temperatura zbliża się do zera stopni Celsjusza. To najlepsza pora na wymianę i nie można z tym zwlekać, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż. Okolice grudnia to już zwykle okres, kiedy powinniśmy mieć nałożone takie opony. Zastosowane w nich ogumienie gwarantuje dużo lepszą przyczepność, a dodatkowo opona nie robi się twarda i mało zwrotna również w przypadku znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dotrzeć do pracy. Jazda autem przy takiej pogodzie jest bardziej komfortowa niż czekanie w zimnie na przystanku, aż nadjedzie autobus. Pamiętajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, którym pozbędziemy się śniegu z podjazdu oraz szczotkę czy miotełkę umożliwiającą oczyszczenie szyb. W tym wypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, którymi zbieramy okruchy, a zwyczajna skrobaczka i miotełka są wręcz stworzone do takich zadań.


Więcej treści

Kupno opon

opony samochodowe
Wprowadził: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba być kierowcą, aby wiedzieć, że posiadanie dobrych opon to priorytet. Nie jeden właściciel samochodu przy zmianie aury pierwsze, co robi to zmianę opon z zimowych na letnie lub odwrotnie. Opony dobrane do stanu dróg to pewność samochodu na drodze. O kraksę nie trudno, w szczególności, że na drodze jest znaczna ilość niepewnych swoich umiejętności kierowców, a jedynie niewielki procent zwraca uwagę na sposób prowadzenia samochodu i jeszcze na innych. Brawura to powszednie powody katastrof na drodze.


Jeśli chcesz zakupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać dobry sklep proponujący tego typu asortyment. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że jazda samochodem będzie bezpieczna. Dobrze jest skorzystać z porady sprzedawców, ponieważ o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy , kierując się zapachem, który oczaruje nasz zmysł węchu, o tyle by zakupić opony letnie czy zimowe musimy już wiedzieć, co brać pod uwagę, by się nie zawieść - . Z pomocą fachowca wszystko pójdzie szybko.
18-08-01 13:48:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.