Dobór właściwych parametrów wywiera wpływ na wydajność akumulatora i jego żywotność!

Odpowiedni dobór parametrów auta i właściwa eksploatacja – czyniąc obie powinności zaoszczędzimy czas, pieniądze i będziemy mieli więcej czasu na inne problemy. Kiedy bowiem zaczyna się problem z poborem i kumulowaniem energii, wymiana i montaż nowego akumulatora wiąże kierowcę z ryzykiem inwestycyjnym.

Subaru Impreza
Wprowadził: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com
Czy nowy akumulator posłuży przez kolejne lata, czy nie będzie podróbką?

Możliwe, że solidne akumulatory (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-yuasa.html) bosch to odpowiedź na to pytanie. Analogicznych dywagacji znaleźlibyśmy o wiele więcej. Inwestycja w akumulator jest, w przypadku udanego zakupu, gwarancją kilku, a nawet kilkunastu lat użytkowania jednego egzemplarza!

Z tym urządzeniem jest tak samo jak z inwestowaniem w auto, cały układ napędowy maszyny bądź inny znaczący element. Sprawdzenie zakupu zweryfikujemy dopiero w praktyce, niezależnie od tego, czy zapatrujemy się na akumulatory Bosch, czy podobne akumulatory Centra, Futura czy jakiekolwiek innego producenta. Wspomniane loga zbierają od kierowców raczej pozytywne opinie, mimo że w kwestii finansowej są całkowicie różne. Boscha kojarzy się z prestiżem, marką znaną także poza motoryzacją (np. piły mechaniczne), a więc światową korporacją.

System L BOXX gwarantuje łatwe i bezpieczne przechowywanie narzędzi.
Wprowadził: Bosch
Źródło: Bosch
Bez przesady można powiedzieć, że jego modele do tanich nie należą. Zwolennicy tańszych, a jednocześnie skutecznych zamienników uznają, iż nie sprawują się gorzej niż Bosch. Akumulatory mogą funkcjonować bez nadzoru osoby. Nie ma w nich korków, przez co brak konieczność sprawdzania poziomu elektrolitów w komorach. Abstrahując na chwilę od marek i jakości sprzętu – w przypadku akumulatorów do klasycznych osobówek istotne jest, by miały one łatwy dostęp do komory akumulatora.

Wówczas uzupełnianie elektrolitu wykonujemy jedynie przez dostęp do celi. W wielu egzemplarzach bywa ona szczelnie odizolowanym pojemnikiem, do którego „dokopanie się” graniczy z cudem. Nie zaleca się też kupowania akumulatorów o innych parametrach niż wskazują na to gabaryty wozu. Naładowanie samochodu energią ma swoje granice, które zostały już określone przez producenta pierwszego, fabrycznego akumulatora.

Bosch, Bergen, a może Centra? Centra akumulatory do ciężarówek to wybór dla wymagającego użytkownika, to z pewnością jedna z lepszych opcji. Akumulatory tych marek stanowią o największej ilości dyskusji, komentarzy i porównań. Wchodząc w tę branże trudno byłoby wyciągnąć dalece idące, jednoznaczne wnioski.
18-08-17 07:18:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.