Czy lepiej jest kupować nowy samochód, czy może nabyć używany?

Motoryzacja jest branżą, która pasjonuje dużą ilość mężczyzn. Niemal każdy facet pragnie mieć swój wóz. I nie może to zdumiewać, gdyż jazda samochodem jest dla mężczyzn imponującym przeżyciem. Niektórzy mają samochody dla zabawy, inni potrzebują je do pracy. Każdy tymczasem w końcu staje przed arcytrudnym wyborem: czy zakupić nowy wóz, czy może lepiej jest nabyć używany? Każdy z owych wyborów ma swoje plusy i minusy. Toteż trzeba się nad nim solidnie zastanowić.
Niebieskie auto
Wprowadził: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup nowego wozu niesie ze sobą wiele plusów. Przede wszystkim nowy wóz rzadziej ulega awariom. Można nim wyruszyć w oddalone trasy mając pełne przekonanie, że przyjedzie się do wyznaczonego celu. Ponadto nowy wóz jest mocniej elegancki. Nic tak nie cieszy oka, jak samochód prosto z salonu. Wóz z salonu jest także objęty gwarancją i obsługą serwisową. Mocno ważnym samochodem przemawiającym za zakupem nowego wozu jest to, że kontrahent zyskuje pewność co do auta. Wie, w jakim ono stanie jest. Nie ryzykuje więc sytuacji kupna samochodu z ukrytymi wadami, które wyjdą dopiero po nabyciu tego wozu. Kupno nowego auta posiada tymczasem zarazem pewne minusy, a raczej pewne problemy. Przykładem takiej niedogodności jest na przykład bardzo wysoka cena. Nie każdego obywatela stać na nabycie nowego samochodu. Czasem nabycie nowego auta (odnośnik do strony) wiąże się z niebezpieczeństwem jego straty, ponieważ niektóre modele aut są szczególnie narażone na kradzież. Nie ważne, czy nowy, czy używany, najważniejsze, by takie elementy jak elementy podwozia były dobre.


Więcej treści

W naszym kraju żyje wielu fanów przeróżnych aut starych lub szybkich - to mało ważne, ponieważ łączy ich wspólna pasja

motoryzacja
Wprowadził: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy powie, że trzeba mieć jakieś pasje. Powodują one, że życie jest fajniejsze, a my pragniemy realizować nowe zadania. Jeżeli naszym hobby są wozy, to musimy skupić się na tej części naszego życia.


Wozy potrafią być prawdziwą miłością niejednego człowieka.

samochody po tuningu
Wprowadził: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrą więc możliwością dla nowych samochodów są auta używane. Nabywając samochód, który ma parę lat można powziąć duże oszczędności. Takie wozy czasem są w bardzo dobrym stanie, co czyni je wartymi zakupu. Można zakupić dobrej jakości i tani samochód używany, ale jest to bardzo trudne. Trzeba mieć szczęście do poprzedniego użytkownika wozu. Jeżeli poprzedni właściciel dbał o wóz, to nie ma problemu. Ale niestety często używane wozy mają ukryte wady, które się ujawnią dopiero po kupnie. Trzeba więc być szczególnie ostrożnym. Należałoby więc przed kupnem skonsultować się z fachowcem mechanikiem, który oceni aktualny stan techniczny wozu. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów. Ponadto zawsze można samochód dopieścić zabiegami takimi jak optyczne strojenie.
18-08-01 13:48:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.