W jaki sposób pewien wynalazek odmienił świat

Bywają w historii świata wynalazki jakie sprawiają iż odmienia się cała nasza rzeczywistość. Później świat już nie jest takim jak był i przenigdy już nie będzie tak samo. Takowym zdarzeniem we współczesnej historii świata jest wynalazek napędu. W zamyśle miało to być udogodnienie upraszczające życie rolnikom oraz eliminujące problem z niewystarczającą ilością pożywienia.

Vauxhall Astra
Wprowadził: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Rezultat przeszedł przewidywania nawet samych twórców. Jednym słowem, był to bodziec do rozkwitu nowoczesnego przemysłu. W niecałe 100 lat zrewolucjonizował sposoby podróżowania. Powstały całkiem nowe słowa takie jak motoryzacja. Na temat również tutaj: w linku.

Wymysł ten spowodował także rewolucję w wytwórczości. Wytwórczość nie tylko uległa przyśpieszeniu, ale też diametralnie się przekształciła. Umożliwił on powstanie wytwórczości taśmowej, potem z czasem spowodowało to pojawienie się pojęcia normalizacji, która zdecydowanie ułatwiła nam życie. Nie trzeba już polegać na jednym producencie dajmy na to - żarówek.

Kia Cerato 1.6 SX 2014
Wprowadził: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszą chyba rewolucją powiązaną z powyższym wynalazkiem okazał się wynalazek samochodu. Jak większość nowości najpierw był on tylko cackiem dla bogatych, jednak dość szybko stał się samochód - (serwis www) czymś codziennym. Zaistniał przemysł obsługujący tenże wynalazek, to znaczy przemysł samochodowy. Motoryzacja, a więc całokształt zjawisk związanych z obiektem jakim jest auto, jest dziś jedną z najogromniejszych gałęzi gospodarki. Nie przypadkiem podniesienie cen paliwa w latach siedemdziesiątych spowodowało jeden z większych kryzysów w gospodarce ogólnoświatowej, a jednym z pierwszych symptomów zapaści ekonomicznej u progu XXI w. był spadek sprzedaży nowych wozów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.