W jaki sposób pewien wynalazek odmienił świat

Bywają w historii świata wynalazki jakie sprawiają iż odmienia się cała nasza rzeczywistość. Później świat już nie jest takim jak był i przenigdy już nie będzie tak samo. Takowym zdarzeniem we współczesnej historii świata jest wynalazek napędu. W zamyśle miało to być udogodnienie upraszczające życie rolnikom oraz eliminujące problem z niewystarczającą ilością pożywienia.
Vauxhall Astra
Wprowadził: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Rezultat przeszedł przewidywania nawet samych twórców. Jednym słowem, był to bodziec do rozkwitu nowoczesnego przemysłu. W niecałe 100 lat zrewolucjonizował sposoby podróżowania. Powstały całkiem nowe słowa takie jak motoryzacja. Na temat również tutaj: w linku.

Więcej treści

Tuning przez likwidowanie poszczególnych mechanizmów w aucie

auto, samochód, motoryzacja, automotive
Wprowadził: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zdecydowaliśmy się kupić nowe auto jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Cieszymy się, że mamy w końcu swoją brykę marzeń. Oczywiście po czasie wychodzi na to, że pewne aspekty przestają nam odpowiadać. Na szczęście jest coś takiego jak tuningowanie samochodu.


Wymysł ten spowodował także rewolucję w wytwórczości. Wytwórczość nie tylko uległa przyśpieszeniu, ale też diametralnie się przekształciła. Umożliwił on powstanie wytwórczości taśmowej, potem z czasem spowodowało to pojawienie się pojęcia normalizacji, która zdecydowanie ułatwiła nam życie. Nie trzeba już polegać na jednym producencie dajmy na to - żarówek.

Kia Cerato 1.6 SX 2014
Wprowadził: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszą chyba rewolucją powiązaną z powyższym wynalazkiem okazał się wynalazek samochodu. Jak większość nowości najpierw był on tylko cackiem dla bogatych, jednak dość szybko stał się samochód czymś codziennym. Zaistniał przemysł (zobacz także Filtry dla przemysłu) obsługujący tenże wynalazek, to znaczy przemysł samochodowy. Motoryzacja - https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar,2,3587 -, a więc całokształt zjawisk związanych z obiektem jakim jest auto, jest dziś jedną z najogromniejszych gałęzi gospodarki. Nie przypadkiem podniesienie cen paliwa w latach siedemdziesiątych spowodowało jeden z większych kryzysów w gospodarce ogólnoświatowej, a jednym z pierwszych symptomów zapaści ekonomicznej u progu XXI w. był spadek sprzedaży nowych wozów.

Analogicznie - stały przyrost liczby zbytych samochodów w dłuższym czasie może zapowiadać poprawę koniunktury w gospodarce. Motoryzacja stała się również przedmiotem troskliwości polityków, i to od początku. Jednym z naczelnych przedsięwzięć propagandowych największego dyktatora Zachodniej Europy było stworzenie auta dla robotnika. I dziś w spokojniejszym okresie z sali parlamentarnej daje się słyszeć co pewien czas narzekania a to na jakość dróg bądź też brak własnej marki pojazdu. Wszystko to może świadczyć o tym jak duże znaczenie ma motoryzacja we współczesnym świecie. A tu przedmioty, które mogą się przydać niejednemu kierowcy - .
18-08-03 07:26:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.