Nie chcesz posiadać samochodu, gdyż dużo kosztuje. Nie chcesz jednak korzystać tylko z komunikacji zbiorowej. Co zrobić?

Mówi się, że aktualnie musimy mieć własne auto, że to potrzebne, że bez własnego samochodu jesteśmy bezsprzecznie jak bez ręki, że to takie nieżyciowe. Jest w tym wiele prawdy, bo posiadanie auta ma wiele zalet.

Audi RS6
Wprowadził: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Nie należy często korzystać z komunikacji miejskiej, można w końcu jeśli tylko się ma chęć wyjechać gdzieś posiadanym pojazdem. To szczególnie komfortowe zimą, kiedy śnieży, jest mróz, a my nie mamy chęcimarznąć na przystanku i czekać bardzo długo na autobus. No ale samochód to nie tylko atuty.

Więcej treści

Efektywne funkcjonowanie samochodu zależy od pracy licznych elementów - filtry kabinowe

sprawna klimatyzacja w samochodzie
Wprowadził: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie zdecydowana większość ludzi posiada prywatne samochody, dzięki którym może na co dzień przemieszczać się między różnymi punktami. Bez wątpienia jest to duże uproszczenie szczególnie dla rodzin z dziećmi, które mogą wskutek tego bezpiecznie podróżować i jeździć na wspólne wycieczki.


Auto przede wszystkim kosztuje, więc mnóstwo osób rezygnuje z jego kupna. Nawet nie chodzi o koszty za ubezpieczenie, które trzeba wykupić raz w roku. Po prostu nalewanie paliwa, które z reguły jest kosztowne, to niezbyt pozytywne rozwiązanie. Może i nadejdzie taki dzień, że paliwo będzie z pewnością kosztowało mniej,lecz to raczej trudne do realizacji. Przykład mamy nawet obecnie, ponieważ na początku 2015 roku paliwo naprawdę staniało, więc można było twierdzić, że jazda autem staje się korzystniejsza finansowo.

Niestety, następne miesiące 2015 roku mogą zmienić ten trend, gdyż to jak drogie będzie paliwo jest zależne od wielu czynników – związanych z polityką i gospodarczych. A przecież dochodzą naprawy, choć są one oczywiście zależne od tego, jak często zużywamy auta i jak wiekowy mamy samochód (pokaż szczegóły). Raczej jak wykorzystujemy go rzadko z samochodu to zrobimy mniej przeglądów u mechanika,chociaż to oczywiście zależy od naszego szczęścia. Jednak, regularna jazda, zwłaszcza na duże odległości to potencjalne ryzyko, że z autem coś się stanie. Poza tym, im starszy samochód, tym większe ryzyko następnych usterek, gdyż samochód, podobnie jak organizm zaczyna powoli się psuć. Z każdym więc roku może się pogarszać.

Cóż więc na to poradzić, możemy zadać takie pytanie? Czy jeśli nie chcemy auta to musimy godzić się na komunikację publiczną? Otóż nie, wiemy że działają wypożyczalnie samochodów, więc jak naprawdę potrzebujemy auta, to bezproblemowo możemy je wypożyczyć. Jeszcze niedawno ten pomysł nie cieszył się popularnością w Polsce, dzisiaj zaś wykorzystuje go coraz więcej ludzi.
20-08-08 07:50:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.