Co powinniśmy wozić w samochodzie?

Wielu posiadaczy pojazdów ma problem z wyszczególnieniem wszystkich oprzyrządowań, jakie stanowią nieodzowne wyposażenie samochodu.


Okazuje się, że lista obiektów, jakie musimy wozić w czterokołowcu, wcale nie będzie długa.
Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy - to jedyny sprzęt, jaki obligatoryjnie powinien znajdować się w każdym samochodzie jadącym po polskich drogach. Minimalna wielkość gaśnicy wynosi jeden kilogram, natomiast powinna mieć ona także homologację i ważne badania techniczne, jakie musimy co roku odświeżać. Jeżeli idzie o trójkąt , to również należy zadbać o jego homologację. Pamiętajmy także, aby w przypadku awarii postawić go na szosie w odległości 30-50 m poza zabudowanym terenem, albo 100 m na drodze ekspresowej albo autostradzie. W przeciwnym przypadku grozi nam grzywna w wysokości stu pięćdziesięciu złotych.


pojazd - obrazeczek
Wprowadził: włodi
Źródło: http://www.flickr.com


Jak jest z apteczką samochodową? Prawda jest taka, że apteczka samochodowa w ogóle nie jest obligatoryjnym wyposażeniem czterokołowca. Policjanci akcentują jednak, iż warto wyposażyć się w tenże sprzęt, bo może on nam się przydać w najmniej przewidywanych sytuacjach. Oprócz apteczki samochodowej, nieobligatoryjne są również: holownicza lina, hak (więcej na ten temat tutaj) holowniczy, żarówki zapasowe, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe razem z podnośnikiem i kluczem do kół. Każdy z tychże przedmiotów warto jednak posiadać przy sobie, bowiem może być przydatny w sytuacji awaryjnej.
Należy także mieć przy sobie instrukcję jak udzielić pierwszej pomocy, którą można kupić na benzynowych stacjach lub wydrukować z internetu. W ten sposób zaopatrzony możesz bez skrępowania wyjechać w podróż bez obaw o własne bezpieczeństwo.
17-12-23 12:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.