Co powinniśmy wozić w samochodzie?

Wielu posiadaczy pojazdów ma problem z wyszczególnieniem wszystkich oprzyrządowań, jakie stanowią nieodzowne wyposażenie samochodu.


Okazuje się, że lista obiektów, jakie musimy wozić w czterokołowcu, wcale nie będzie długa.


Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy - to jedyny sprzęt, jaki obligatoryjnie powinien znajdować się w każdym samochodzie jadącym po polskich drogach. Minimalna wielkość gaśnicy wynosi jeden kilogram, natomiast powinna mieć ona także homologację i ważne badania techniczne, jakie musimy co roku odświeżać. Jeżeli idzie o trójkąt , to również należy zadbać o jego homologację. Pamiętajmy także, aby w przypadku awarii postawić go na szosie w odległości 30-50 m poza zabudowanym terenem, albo 100 m na drodze ekspresowej albo autostradzie. W przeciwnym przypadku grozi nam grzywna w wysokości stu pięćdziesięciu złotych.


pojazd - obrazeczek
Wprowadził: włodi
Źródło: http://www.flickr.com


Jak jest z apteczką samochodową? Prawda jest taka, że apteczka samochodowa w ogóle nie jest obligatoryjnym wyposażeniem czterokołowca. Policjanci akcentują jednak, iż warto wyposażyć się w tenże sprzęt, bo może on nam się przydać w najmniej przewidywanych sytuacjach. Oprócz apteczki samochodowej, nieobligatoryjne są również: holownicza lina, hak holowniczy, żarówki zapasowe, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe razem z podnośnikiem i kluczem do kół. Każdy z tychże przedmiotów warto jednak posiadać przy sobie, bowiem może być przydatny w sytuacji awaryjnej.


Więcej treści

Auto to dla niejednej osoby na świecie najlepszy środek lokomocji, który bardzo upraszcza życie

Jadący pociąg
Wprowadził: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić nasze funkcjonowanie bez wozu. Jednak o Auto powinniśmy dbać. I nie tylko o silnik, ale także o jego wygląd, ponieważ zazwyczaj wygląd naszego wozu świadczy o właścicielu - to nasza wizytówka.


Jeśli żyjemy z daleka od miasta, gdzie komunikacja gminna jest niemalże żadna albo posiadamy szkraby, które po szkole trzeba dowozić na dodatkowe zajęcia, to posiadanie wozu wydaje się dla nas konieczne.


Należy także mieć przy sobie instrukcję jak udzielić pierwszej pomocy, którą można kupić na benzynowych stacjach lub wydrukować z internetu. W ten sposób zaopatrzony możesz bez skrępowania wyjechać w podróż bez obaw o własne bezpieczeństwo.
18-11-19 09:52:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.