W jaki sposób zachować czystość w samochodzie? Jakie rzeczy okażą się przydatne?

Zachowanie czystości wewnątrz samochodu nie jest czymś prostym. Często zdarza nam się coś konsumować wewnątrz, nanieść na butach piach czy błoto, transportować zwierzaki domowe, jakie zostawiają dużo sierści albo też zostawiać w pojeździe papierki z myślą, iż wyrzucimy je potem. Co zrobić aby w naszym aucie było czyściej? By ochronić naszą tapicerkę przed plamami jak i różnymi zabrudzeniami, warto kupić pokrowce na fotele samochodowe. Nawet jeżeli zabrudzą się to możemy je zdjąć oraz wyprać z łatwością. Ze zwykłymi fotelami w aucie tak nie możemy zrobić, z tego powodu trzeba od razu udać się do specjalistycznego zakładu, w którym zajmują się czyszczeniem tapicerki.


sierść wewnątrz samochodu
Wprowadził: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to rzecz jasna o wiele bardziej kosztowne. Z tego powodu często czekamy dość długo, aż tapicerka jest bardzo brudna lub też staramy się wyczyścić ją przy pomocy domowych specyfików ze słabym skutkiem . Z tego powodu opłaca się wydać nawet te 50 złotych jednorazowo, ażeby móc co jakiś czas osobiście wyprać pokrowce.

Kolejną rzeczą są dywaniki samochodowe. Dobrze jest bowiem mieć świadomość tego, iż dywaniki welurowe pewnie i ładnie wyglądają, natomiast nie warto ich używać, kiedy za oknem jest chlapa (GJK Styling). Trzeba zatem o nie bardzo dbać i czyścić je systematycznie, ponieważ nie dość, że w szybszym tempie się zużywają, to jeszcze kiedy są zabrudzone, brzydko się prezentują. Z tego powodu warto stosować zamiennie dywaniki samochodowe welurowe jak również gumowe, w zależności od pogody jak również okazji Te pierwsze bowiem, na pewno wyglądają bardziej elegancko.


Dobrze będzie zainwestować w maszyny jak również sprzęty, jakie pomagają w utrzymaniu pożądanej czystości. Gdy będziemy mieli w samochodzie przykładowo niewielki odkurzacz bezprzewodowy lub taki, który można podłączyć do zapalniczki samochodowej, to będzie można na bieżąco pozbywać się okruchów czy innych zabrudzeń. Nie będziemy mieć wtedy wymówki, że nie ma kiedy podjechać na stację, ażeby odkurzyć auto. Czyszcząc również auto na bieżąco, nie spędzamy na tej czynności potem całego dnia, lecz kilka minut. To na pewno nie zniechęci nas do robienia porządków w samochodzie, a wręcz odwrotnie upewni nas w tym, iż warto robić to od razu, gdy troszkę się nabrudzi.
19-05-26 07:08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.