Jakie mają zadania filtry powietrza w pojazdach, z jakich powodów trzeba regularnie dbać o ich wymianę.

Samochody do tego, żeby dobrze jeździć będą wymagać wielu różnorodnych elementów, jakie należy systematycznie wymieniać. Bardzo ważne są na przykład filtry powietrza, o wymianie jakich wielu kierowców nie do końca na czas. Mechanicy zalecają, aby to robić co najmniej raz w roku, a jeśli mieszka się w większej miejscowości lub więcej jeździ, to nawet częściej. Filtry te oczyszczają powietrze, które przedostaje się do wnętrza silnika z różnych zanieczyszczeń, a tych jak się okazuje jest naprawdę sporo.

samochód u mechanika
Wprowadził: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Są to przede wszystkim najróżniejsze kurze i pyły, niewielkie owady czy nawet jakieś większe przedmioty. Każda z tych rzeczy, jaka by trafiła do silnika, mogłaby spowodować możliwość jego uszkodzenia, więc od sprawnego filtra będzie zależała żywotność jednostki napędowej - www.iowfilter.com/. Przedostające się do wnętrza nawet niewielkie drobiny mogą powodować szybkie zużywanie gładzi cylindrów, tłoków oraz pierścieni, co jakimś czasie może doprowadzić do obniżenia mocy czy nawet awarii, której naprawienie będzie dużo kosztować.

Więcej treści

Idealny produkt dla właścicieli zwierząt oraz dla alergików

naczepa
Wprowadził: Thomas Geersing
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli masz swojego psa albo kota oraz uskarżasz się na to, że każdy dzień kończysz na usuwaniu szczeciny pozostawionej przez Twojego czworonoga, najprawdopodobniej oznacza to, że potrzebujesz jakiejś pomocy.


Dlatego też niezwykle ważne jest, aby filtry mann do powietrza w posiadanych samochodach wymieniać zgodnie z serwisowymi zaleceniami. Podczas użytkowania będą się one zapychać w szybki sposób wszystkimi zanieczyszczeniami, jednak jeżeli będzie ich zbyt dużo, to w pewnym momencie filtr może ulec uszkodzeniu i wszystko przedostawać się będzie do wnętrza jednostki napędowej. Bardzo istotne będzie poza samą wymianą również to, jakie filtry się użyje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.