Jak zmieniły się Jak bardzo się zmieniły na przestrzeni lat rolnicze maszyny i urządzenia, czego będzie się od nich wymagać.

Nowoczesne rolnictwo wymaga obecnie odpowiednich narzędzi i maszyn. W tej dziedzinie podczas minionych lat dokonał się niesamowity postęp, widać to zwłaszcza jeśli chodzi o ciągniki. Dawne maszyny były zwyczajnie prostymi, niezawodnymi sprzętami, lecz o wygodzie w nich można było zapomnieć. Jeżeli przed opadami chroniła najzwyklejsza kabina z blachy, to już było naprawdę dużo.


Współczesne ciągniki mają resorowane kabiny, klimatyzację i wyciszenie,
części do ciągników
Wprowadził: Chafer Machinery
Źródło: http://www.flickr.com
a oprócz tego bardzo zaawansowane możliwości sterowania łącznie z wykorzystaniem GPS. Jednak to nie będą zwykłe zbytki, bo kilkugodzinna praca na polu do łatwych nie należy, przez te udoskonalenia rolnicy nie będą się tak szybko męczyli i pracować mogą dużo wydajniej. Również możliwości sterownicze są nie do pogardzenia. Niektóre z ciągników da się wręcz zaprogramować w taki sposób, że same będą sterować kierunkiem jazdy.

Czujesz, że potrzebny jest Ci bieżący tekst na ten trudny temat? Śpieszymy ze wsparciem - szczegółowe wiadomości znajdziesz na naszej kolejnej stronie.

Dzięki temu rola kierującego będzie się sprowadzać do dojechania na miejsce i kontrolowania, tak żeby wszystko wykonywane było zgodnie z założonym wcześniej planem.

Poza wygodą i komfortem od rolniczych maszyn wymaga się przede wszystkim solidności, szczególnie za pieniądze, jakie trzeba za nie płacić. Przy pracach polowych każdy nieplanowany przestój może być dużym problem, szczególnie jeśli trzeba szybko działać ze względu na pogodę. Z tego też powodu producenci dokładają starań, żeby do ich urządzeń części fendt były jak najbardziej dostępne - najlepsze promocje. Rzecz jasna jakieś awarie zawsze się zdarzają, ich całkowite wyeliminowanie nie będzie możliwe.


Lecz istotne będzie to, żeby w razie potrzeby zwyczajnie można je było kupić, a nie czekać na przywiezienie kilkanaście dni. Jeżeli w przypadku, gdy w czasie zbierania zboża zepsuje się kombajn, to musi być on naprawiony w ciągu paru godzin, nikt nie będzie mógł sobie pozwolić na dłuższy przestój. I w takiej sytuacji części do kombajnu claas muszą być dostępne od ręki , bo inaczej rolnik poniesie spore straty. Z tego też powodu kupując maszyny - ( krawędziarka ) rolnicze warto zwrócić swoją uwagę na to, jak będzie z dostępem do części zamiennych, jest to wbrew pozorom niezwykle istotne.
21-03-07 07:47:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.