Jak spędzić wolny czas? W jaki sposób Polacy spędzają wolny czas?

Spędzanie wolnego czasu zależy od wieku, zamożności, społecznych uwarunkowań. Poniektórzy sądzą, iż współcześnie posiadamy więcej wolnego czasu niż w PRL-u.


Skoro tak, to w jaki sposób wykorzystujemy urlopy a także które aktywności cieszą się największym zainteresowaniem? Mimo powszechnej opinii w czasie PRL-u mogliśmy mniej swojego wolnego czasu poświęcać rodzinie jak też na odpoczynek, bowiem pracowaliśmy przez sześć dni w tygodniu a tylko od czasu do czasu przypadała niepracująca sobota.
Lecz było również tak, iż większość osób zaangażowanych zdołała pojechać na dwutygodniowy albo nawet miesięczny wypoczynek bądź okazjonalne wycieczki. Współcześnie nie jest to takie proste. Często z finansowych względów bądź z obawy o stratę pracy zgadzamy się na coraz to krótsze wakacje. Jednak bardziej cenimy czas wolny oraz – jak pokazują badania – coraz więcej wydajemy, by był to czas atrakcyjnie spędzony.


selfie - samochód
Wprowadził: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com


Jak spędzamy czas wolny? Urlop będzie zależeć od naszych możliwości. Forma spędzania wolnego czasu zależy od bardzo wielu elementów, które naukowcy dzielą na wewnętrzne oraz zewnętrzne.

O problemach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się można z sieci. Wtedy wystarczy zobaczyć artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (http://avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html).

Do pierwszych zalicza się otoczenie (klimat, komunikacja), wzorce zachowań a także nawyki. Czynniki wewnętrzne to typ osobowości, potrzeba ruchu czy kontaktu z drugimi ludźmi. O tym, jak spędzamy czas wolny, decydują również stan zdrowia, fizyczna sprawność, płeć, wiek, zawód, wykształcenie jak też oczywiście sytuacja materialna. Niemałą rolę odgrywają też wzorce przekazywane przez familię, grupę rówieśniczą bądź przyjaciół.
Osoby dobrze wykształcone w wolnym czasie częściej chodzą do teatru, na koncerty lub oddają się ukochanej książce. Częściej również uprawiają sport bądź wybierają się na ekskursje.
19-05-21 07:20:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.