Jaką bramę do garażu kupić? Jakie mamy modele? Które są najlepsze?

Wybór bramy garażowej wcale nie jest taki prosty. Klasyczne dwuskrzydłowe modele rozwierne odchodzą do historii, są jednak rzadziej wybierane. Są niezbyt wygodne, ich otwieranie i przymykanie wymaga manualnego obsługiwania każdego skrzydła pojedynczo. Oprócz tego, otwieranie skrzydeł tego rodzaju bramy wymaga dużej ilości przestrzeni na podjeździe. Dlatego jeśli posiadamy krótszy pojazd jest to problematyczne. Trzeba więc szukać innego rodzaju rozwiązań.

mężczyzna
Wprowadził: Normstahl
Źródło: Normstahl
Miejsce tego typu bram coraz częściej więc zajmują bramy uchylne i segmentowe. Łatwo dobierzemy do nich siłowniki, które ułatwiają ich otwieranie bez konieczności wysiadania z auta. Tego rodzaju bramy dostępne są w wielu wymiarach, a także rodzajach wykończeń, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model, który będzie dopasowany do wielkości garażu lub stylu domu np. . Do wyboru mamy też bramy rolowane, nawijają się na bęben umieszczony pod sufitem albo obok otworu garażowego.

Więcej treści

Wyposażenie do aut

Audi RS7
Wprowadził: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Niejeden, w tej dziedzinie, jak to się mawia „zjadł zęby”. Trzeba stwierdzić, że owszem motoryzacja jest interesującą dziedziną, ale na sto procent jest niezmiernie skomplikowana. Stale coś się dzieje, na rynku pojawiają się nowe modele różnych pojazdów. Niemal, we wszystkich miesiącach, na całym świecie są przygotowywane ważne targi motoryzacyjne. Nie da się być wszędzie i wszystko wiedzieć, ale ludzie próbują. Chociaż należy powiedzieć, że ludzie wolą po prostu konkretną częścią motoryzacji. Pewne osoby znają się na silnikach, a inne znają się na dodatkach. Kiedyś wszystko było prostsze, a obecnie jest tak: wiele różnego typu samochodów i motocykli, że czasem rzeczywiście trudno się w tym wszystkim połapać. Najlepsze jednak jest to, że fanów motoryzacji ciągle przybywa. Ludzie lubią zapach benzyny i lubią wiedzieć, co w motoryzacyjnej trawie piszczy. Zwłaszcza u nas w kraju gdzie, wszyscy znają wszystkie choroby i potrafią się z nich uleczyć, każdy wie o, co chodzi w piłce nożnej i każdy wie, że kiedyś szczytem technicznej myśli był fenomenalny i niezastąpiony (jak uważano w tamtych czasach) fiat 126p.


Potrzebują one jednak dużo wolnej przestrzeni nad porożem. Są także bardziej kosztowne aniżeli bramy uchylne czy segmentowe. te pierwsze to bardzo trwały rodzaj. Ich najważniejszym elementem jest skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach po zamocowanych w środku garażu prowadnicach.

Jeżeli zaciekawił Cię taki materiał, przeczytaj szybko ten świetny tekst (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/suzuki/grand-vitara) - on także jest godny uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Tego typu skrzydło bramy uchylnej co prawda jest trochę ciężkie, ale do jego otwierania nie potrzeba sporo siły. A to dlatego, iż mechanizm bramy ma sprężyny, które upraszczają jego obsługę. Jeśli zdecydujemy się na wybór takiej bramy musimy zwrócić uwagę czy jest fabrycznie złączona z ościeżnicą, to sprawia, że jej montaż zajmie mniejszą ilość czasu. Musimy też wiedzieć, iż w czasie otwierania oraz zamykania skrzydło bramy uchylnej wystaje nieco poza obrys garażu. Sprawdź: .

Musisz pamiętać, że nasza strona www może pomóc Ci w zgromadzeniu ciekawych wiadomości na jakikolwiek temat. Ta strona z pewnością Ci się będzie podobać.


brama garażowa
Wprowadził: Hörmann
Źródło: Hörmann
To oznacza, że powinniśmy znaleźć mniej więcej 1-1,5 metrów przed wjazdem. Bramy segmentowe zbudowane są z połączonych razem paneli, które napełnione są pianką poliuretanową. Zapewnia ona izolację termiczną oraz dźwiękową bramy. W czasie otwierania oraz zamykania skrzydło porusza się wzdłuż zainstalowanych wewnątrz garażu prowadnic i chowa pod sufitem. Za sprawą swojej budowy brama zagina się i nie zabiera zbyt dużo przestrzeni na podjeździe. Najlepiej takie bramy kupować w dobrych miejscach, jak bramy garażowe.
20-05-06 08:54:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.