Jaką bramę do garażu kupić? Jakie mamy modele? Które są najlepsze?

Wybór bramy garażowej wcale nie jest taki prosty. Klasyczne dwuskrzydłowe modele rozwierne odchodzą do historii, są jednak rzadziej wybierane. Są niezbyt wygodne, ich otwieranie i przymykanie wymaga manualnego obsługiwania każdego skrzydła pojedynczo. Oprócz tego, otwieranie skrzydeł tego rodzaju bramy wymaga dużej ilości przestrzeni na podjeździe. Dlatego jeśli posiadamy krótszy pojazd jest to problematyczne. Trzeba więc szukać innego rodzaju rozwiązań.

mężczyzna
Wprowadził: Normstahl
Źródło: Normstahl
Miejsce tego typu bram coraz częściej więc zajmują bramy uchylne i segmentowe. Łatwo dobierzemy do nich siłowniki, które ułatwiają ich otwieranie bez konieczności wysiadania z auta. Tego rodzaju bramy dostępne są w wielu wymiarach, a także rodzajach wykończeń, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model, który będzie dopasowany do wielkości garażu lub stylu domu np. . Do wyboru mamy też bramy rolowane, nawijają się na bęben umieszczony pod sufitem albo obok otworu garażowego.

Więcej treści

Wymiana filtrów jako jeden ze sposobów poprawienia funkcjonowania pojazdów marki Ford

Ford Mondeo to model samochodu, który przez naszych specjalistów został sprawdzony już stuprocentowo w ciągu wieloletniej pracy. Kiedy sprawdzamy filtr paliwa Ford Mondeo jako auto jest niezwykle odporny na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne. Doskonałe przygotowanie maszyny do jazdy nie zwalnia w żadnym wypadku jej właściciela od obowiązku nieprzerwanego sprawdzania kolejnych jej elementów. Nieinwazyjne i niedrogie wymiany filtrów odbywają się u nas szczególnie często, a korzystający z naszych usług cenią nasz profesjonalizm.


Potrzebują one jednak dużo wolnej przestrzeni nad porożem.

Pragniesz przeglądnąć kilka kolejnych naszych wpisów? Fantastycznie! chcemy zatem poinstruować Cię, że jesteśmy tu - wyszukasz nas w poniższym linku.

Są także bardziej kosztowne aniżeli bramy uchylne czy segmentowe. te pierwsze to bardzo trwały rodzaj. Ich najważniejszym elementem jest skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach po zamocowanych w środku garażu prowadnicach.

Jeżeli zaciekawił Cię taki materiał, przeczytaj szybko ten świetny tekst (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/suzuki/grand-vitara) - on także jest godny uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Tego typu skrzydło bramy uchylnej co prawda jest trochę ciężkie, ale do jego otwierania nie potrzeba sporo siły. A to dlatego, iż mechanizm bramy ma sprężyny, które upraszczają jego obsługę. Jeśli zdecydujemy się na wybór takiej bramy musimy zwrócić uwagę czy jest fabrycznie złączona z ościeżnicą, to sprawia, że jej montaż zajmie mniejszą ilość czasu. Musimy też wiedzieć, iż w czasie otwierania oraz zamykania skrzydło bramy uchylnej wystaje nieco poza obrys garażu. Sprawdź: .

brama garażowa
Wprowadził: Hörmann
Źródło: Hörmann
To oznacza, że powinniśmy znaleźć mniej więcej 1-1,5 metrów przed wjazdem. Bramy segmentowe zbudowane są z połączonych razem paneli, które napełnione są pianką poliuretanową. Zapewnia ona izolację termiczną oraz dźwiękową bramy. W czasie otwierania oraz zamykania skrzydło porusza się wzdłuż zainstalowanych wewnątrz garażu prowadnic i chowa pod sufitem. Za sprawą swojej budowy brama zagina się i nie zabiera zbyt dużo przestrzeni na podjeździe. Najlepiej takie bramy kupować w dobrych miejscach, jak bramy garażowe.
19-08-03 07:16:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.