Ostatnie obowiązki, które dobrze będzie dla naszego samochodu wykonać w tym okresie

Jeżeli do tej pory nie zmieniłeś opon letnich , najwyższy czas to zrobić! Nie potrzebujemy wszak, by kolejny raz trafne okazało się powiedzenie "Zima zaskoczyła drogowców".


szyba
Wprowadził: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com


Więcej treści

Zbliża się zima – co z wymianą opon z letnich na zimowe?

duże zakupy
Źródło: pixabay.com
Zima to niekoniecznie uwielbiana pora przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki atmosferyczne i trzeba zamienić opony letnie na zimowe. Chociaż nie jest to przymusowe w naszym kraju, to warto jest to zrobić. Dlaczego?


opony można oczywiście zmienić samodzielnie, ale można też poszukać warsztatów wulkanizacji. Na pewno warto sprawdzić opony, które nie były przez długi czas używane, pod kątem przydatności do użytku, a więc: w jakim stopniu są starte, czy nie ma jakichś uszkodzeń, czy utrzymują powietrze itp. Takie możliwości oferuje nam wulkanizacja Szczecin dysponuje sporą bazą takowych miejsc - (wulkanizacja w Szczecinie). Niektóre z nich proponują także sprzedaż nieużywanych opon, zmianę opon na felgach lub bez felg (co wymaga specjalnych sprzętów), czasem podobnie ustawienie zbieżności kół. Warto uważnie się zapoznać, zwłaszcza o ile podejrzewamy, że nasze koła mogą potrzebować wsparcia. Jeśli zauważyliśmy albo mamy wrażenie, że z którejś z opon uchodzi powietrze, warto naradzić się z dobrym mechanikiem.


Naprawa opon to zdaje się najistotniejsze zadanie, które może nas spotkać przy sposobności zmiany z letnich na zimowe. Lepiej zadbać o to bezzwłocznie, by w przyszłości na oblodzonej drodze czy też przy gigantycznym mrozie nie zastała nas niespodzianka. Stanowisk które świadczą posługi takie jak naprawa opon Szczecin posiada naprawdę bez liku, podobnie jak większość dużych miast . Aktualnie, w sezonie, odwiedziny w takowym warsztacie może potrzebować spędzenia nieco czasu w kolejce, ale przeniesie się to wprost nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy. W niektórych warsztatach można zapowiedzieć się na konkretną godzinę.


Jeśli mamy taką szansę, możemy też opuścić auto i odebrać je w dalszym czasie, a eksperci zajmą się nim w pasującym momencie. W każdym przypadku, nie zapomnijmy o odwiedzeniu wulkanizacji w najbliższych dniach.
18-06-22 00:24:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.