Kupowanie odpowiednich opon - jak to wykonywać

By dobrze dbać o opony winniśmy zmieniać je we właściwym czasie. Opony letnie w zbyt niskiej temperaturze nie realizują swoich ról, a jazda na oponach letnich zimą jest niebezpieczna. Wielu kierowców zakłada opony zimowe zaledwie na dwa pędne koła auta. Nie jest to jednak wystarczające dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy.
Odpowiednie opony w pojeździe są tak samo ważne jak każda pozostała jego część. (Nowe letnie opony) Od ich formy jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony Michelin stanowią podzespół, jaki niszczy się nie jedynie w czasie jazdy. Z upływem czasu, jej komponenty starzeją się, a osiągi ulegają sukcesywnej degradacji. Większa część wytwórców zaleca właścicielom sprawdzanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, także ich wymianę po upływie 10 lat od daty produkcji. Tok starzenia opon jest zależny od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a także od ciśnienia powietrza, także jakości konserwacji. Odpowiednio dobrane opony Michelin dają zadowolenie z jazdy i wrażenie bezpieczeństwa, komfort, trwałość, płynność jazdy i przyczepność na każdej nawierzchni.

samochód
Wprowadził: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Opony powinno się nabywać i zamieniać w kompletach po cztery. Dodatkowo jakiekolwiek opony - więcej o Poznańskie opony-> https://www.sportwheels.pl/ - w samochodzie powinny posiadać tą samą wielkość i typ budowy. (http://www.hurtopony.pl/) Niekiedy poleca się instalację opon zimowych o rozmiar większych od letnich. Jeżeli posiadamy wybór między oponami szerszymi i węższymi, na wilgotne powierzchnie odpowiedniej wybrać węższe, gdyż opony - poprzednia strona - obszerne w jeździe przez kałuże tracą kontakt z nawierzchnią.


Więcej treści

Auto warto kupić

Samochód terenowy marki Ford
Wprowadził: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście dalibyśmy radę poradzić sobie bez swojego samochodu. Jednakże niby po co? To w zupełności pozbawione sensu. Auto to świetny wynalazek dzięki któremu nasze codzienne życie jest dużo prostsze. Jednakowoż w ogromnym błędzie jest kierowca, który uważa, że auto to tylko sama przyjemność.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.