Kupowanie odpowiednich opon - jak to wykonywać

By dobrze dbać o opony winniśmy zmieniać je we właściwym czasie. Opony letnie w zbyt niskiej temperaturze nie realizują swoich ról, a jazda na oponach letnich zimą jest niebezpieczna. Wielu kierowców zakłada opony zimowe zaledwie na dwa pędne koła auta. Nie jest to jednak wystarczające dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy.
Odpowiednie opony w pojeździe są tak samo ważne jak każda pozostała jego część. (Nowe letnie opony) Od ich formy jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony Michelin stanowią podzespół, jaki niszczy się nie jedynie w czasie jazdy. Z upływem czasu, jej komponenty starzeją się, a osiągi ulegają sukcesywnej degradacji. Większa część wytwórców zaleca właścicielom sprawdzanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, także ich wymianę po upływie 10 lat od daty produkcji. Tok starzenia opon jest zależny od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a także od ciśnienia powietrza, także jakości konserwacji. Odpowiednio dobrane opony Michelin dają zadowolenie z jazdy i wrażenie bezpieczeństwa, komfort, trwałość, płynność jazdy i przyczepność na każdej nawierzchni.

samochód
Wprowadził: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Opony powinno się nabywać i zamieniać w kompletach po cztery. Dodatkowo jakiekolwiek opony - więcej o Poznańskie opony-> https://www.sportwheels.pl/ - w samochodzie powinny posiadać tą samą wielkość i typ budowy. Niekiedy poleca się instalację opon zimowych o rozmiar większych od letnich. Jeżeli posiadamy wybór między oponami szerszymi i węższymi, na wilgotne powierzchnie odpowiedniej wybrać węższe, gdyż opony - poprzednia strona - obszerne w jeździe przez kałuże tracą kontakt z nawierzchnią.


Więcej treści

Jazda Subaru jest oferowana wszystkim

przejażdzka Subaru Impreza
Wprowadził: Nic Redhead
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkimi wozami dobrze nam się podróżuje

Niektórzy lubią szybkie samochody o sportowym profilu, kolejni wolą terenowe, a jeszcze inni takie całkiem małe. Dodatkowo każdy kierowca dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że każdym samochodem jeździ się inaczej, dlatego przed sprawunkiem kolejnego modelu tak istotne okazuje się być to, żeby mieć szansę się nim przejechać oraz zobaczyć, czy wszystko nam w nim będzie odpowiadało.

skład opon
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przed kupnem opon kierowcy często analizują ranking. To, czy kierowca wybierze opony sezonowe, czy całoroczne, jest zależne od jego preferencji. Priorytetem jest jednak, żeby kupione opony przynosiły bezpieczeństwo.
Istotne jest również, aby prawidłowo przechowywać opony. Oprócz tego jesteśmy zmuszeni skonfigurować zbieżność kół. Niepoprawnie ustawiona zbieżność kół spowoduje nierównomierne i przyspieszone zużycie opony. Poza tym bardzo istotna jest kontrola ciśnienia w oponach. Nieprawidłowe ciśnienie w oponach jest w stanie prowadzić do nazbyt szybkiego ich zużytkowania, także do nierównomiernego ścierania.
18-06-21 18:30:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.