Metody odlewania metali

Odlew w swej najprostszej odmianie polega na modelowaniu części metalowych, które będą łatwe w dalszej obróbce.


Odlew jest techniką wykonywania obiektów za pomocą wypełniania form płynnym metalem.
czytaj na alwro.com.pl
Odlewy realizuje się ze żeliwa, stopów miedzi. Popularne są też odlewy z brązu. Odlew stosuje się wówczas kiedy pozostałe technologie byłyby zbyt kosztowne. Technologią odlewania możemy wyrobić przedmioty o niezwykle zawiłych kształtach z bardzo dużą dokładnością dla przykładu tłoki, silniki, obudowy, narzędzia. Odlewanie może być przebiegiem prostym, bądź zawiłym. Całość zależy od tego który kształt pragniemy pozyskać oraz jaki materiał obrabiamy. Proces formowania składa się z następujących części: wykonanie modelu przedmiotu, realizacja fragmentów formy odlewniczej, wykonanie rdzeni, jakie imitują kształty wewnętrzne obiektu, montaż formy, zatapianie formy płynny metalem, wyjęcie odlewu z formy, czyszczenie. Z technologicznego punktu spojrzenia każdy przedmiot odlewany w formie jest nazywany odlewem. Jednakże zazwyczaj nazywa się tak tylko te przedmioty, jakie nie nastręczają w ogóle lub prawie w ogóle dalszej obróbki mechanicznej.


Jednakże zwykle model różni się troszeczkę od definitywnej formy odlewu ze względu na nieodzowność uwzględniania przeróżnych części technologicznych istotnych dla dobrego stworzenia skomplikowanych odlewów. Im bardziej skomplikowany kształt ma posiadać odlew tym trudniej zrobić należytą formę. Najpowszechniej spotykanym ambarasem, który musi zostać rozwiązany jeżeli idzie o odlewnie aluminium - dowiedz się więcej o hartowaniu indukcyjnym będzie obecność tak zwanych podcięć.


Więcej treści

Tanie i prędkie przeprowadzki - pomoc doświadczonych firm

przeprowadzka
Wprowadził: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzka z pewnością nie jest bezproblemowa dla nikogo. Przeprowadzając się do nowego domu czy też lokalu, pewnie mamy ręce całe roboty, sama przeprowadzka też jest niezwykle czasochłonna. Problematyczne może być również samo przewiezienie rzeczy, szczególnie jeśli do transportu mamy także meble albo innego ciężkie, wielkie sprzęty. Właśnie z tej przyczyny przy przeprowadzkach należałoby korzystać z oferty fachowych firm przeprowadzkowych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.