Jak najlepiej zabezpieczyć silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

Silnik auta działa na najwyższym poziomie. W powietrzu ,które wciąga, pełno jest zanieczyszczeń|. Pyłki, drobiny piasku, sadza i kurz zaniżają sprawność pracy silnika. Nie można jednak ich unikać. Silniki spalinowe pochłaniają duże ilości powietrza, aż do 10-11 m³ na jeden litr benzyny!

Najlepszym sposobem ochrony silnika każdego auta są filtry powietrza. Dopasowane do parametrów każdego silnika, wyróżnia je duży stopień zatrzymywania zanieczyszczenia. Takie filtry bez trudu można zamówić zarówno w sklepach stacjonarnych, ale też online. Ich ceny wahają się zależnie od modelu i typu pojazdu. Należy się jednak przygotować na koszt od kilkunastu aż do kilkuset złotych. Podczas zakupów trzeba pamiętać, że filtry przeznaczone są dla danych typów samochodów.By holistycznie zatroszczyć się o kondycję silnika, sam zakup filtrów to za mało. Powinno się dbać, by były czyste oraz systematycznie zamieniane. Jest to aż tak łatwe, że można załatwić to samodzielnie.

Upewnij się, że nasze odnośniki prowadzą tylko do najciekawszych portali. Jeżeli interesują Cię jakiekolwiek wiadomości, to te odnośniki przeniosą Cię do wartościowych portali.

Filmiki ze wskazówkami i porady użytkowników Internetu można zobaczyć na forach oraz profesjonalnych blogach Systematyczna zamiana jest tak ważna, bo zapchane filtry nie działają jak powinny. Zwiększają zużycie paliwa, ograniczają moc silnika, ale mogą również uszkadzać cylindry i tłoki. Filtry powietrza muszą być zatem zastępowane przynajmniej raz do roku, po przebyciu ok. 20 000 kilometrów. Należy zwrócić też uwagę, że samochody poruszające się przykładowo po dużych miastach, powinny być regularnie sprawdzane. Biorąc pod uwagę znaczne zanieczyszczenie atmosfery w aglomeracji, silnik narażony jest na dużą liczbę zanieczyszczeń. W wypadku zapchania, filtr (www.iowfilter.com) powinno się od razu wymienić.


Więcej treści

Nie chcesz posiadać samochodu, gdyż dużo kosztuje. Nie chcesz jednak korzystać tylko z komunikacji zbiorowej. Co zrobić?

biały samochód
Wprowadził: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że teraz powinno się posiadać własny samochód, że to potrzebne, że bez własnego samochodu jesteśmy naprawdę jak bez ręki, że to utrudnia życie. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ utrzymanie samochodu ma wiele zalet.

Nowoczesne filtry powietrza z jednej strony chronią silnik przed zanieczyszczeniami i wydłużają jego pracę. Co równie ważne, wiele firm je produkujących kładzie także nacisk na ekologiczne rozwiązania podczas ich produkcji. To silnik stanowi serce każdego samochodu – warto zadbać o jego wsparcie i ochronę.
19-08-30 16:14:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.