Transport towarów – o czym warto pamiętać?

Świadczenie usług , które polegają na przewozie towarów nakłada na właściciela firmy konieczność posiadania solidnego taboru. Jakiego rodzaju samochody będą się na ten tabor składać uzależnione jest od ilości towaru, który ma być przewożony. Jeżeli ilość ta będzie ogromna, niezbędne będą samochody ciężarowe. Pada jednak pytanie co będzie lepsze: kupno samochodu czy jego wynajęcie?


transport towarów
Wprowadził: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzedaż samochodów ciężarowych oferuje naprawdę dużo firm. Proponują one sprzedaż samochodów ciężarowych nowych i używanych. Oprócz tego firmy te proponują samochody przeróżnych marek i różnego przeznaczenia. Każdy więc - w zależności od profilu firmy – wybierze model, który będzie mu maksymalnie odpowiadał. W sprzedaży znajdą się bowiem ciężarówki znanych na świecie producentów tego typu samochodów, ciągniki siodłowe, ale także wywrotki i samochody ciężarowe mające zabudowę. Także firmy, które proponują wynajem samochodów ciężarowych mają dla swoich klientów interesującą ofertę. Wynajem samochodów ciężarowych to wielki wybór nie tylko ciągników siodłowych, ale również naczep i samochodów chłodni, zobacz: sprzedaż nowych samochodów ciężarowych PHU Malinowski. Jest więc w czym wybierać. Do tego doliczyć należy możliwość kupna samochodu ciężarowego od firm, które importują je z innych krajów. Podejmując decyzję o założeniu firmy, która zajmie się transportem towarów należy oczywiście oczywiście dopełnić określonych formalności. Jeżeli swoje usługi planuje świadczyć, stosując do tego celu samochody ciężarowe, który masa przekraczać będzie 3,5 tony, powinno się uzyskać określone zezwolenia.


transport ciężarowy
Wprowadził: Blondin Rikard
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to jednak wszystko. Firmę transportową może założyć tylko osoba , która nie była dotychczas karana. Decydując się na firmę transportową, nie trzeba mieć wspólnika, można ją założyć samodzielnie o ile oczywiście pozwalają na to możliwości finansowe. Aby ją prowadzić, niezbędne będą przecież samochody. Można je kupić, można zdecydować się na wynajem, jednak obie te opcje są możliwe, na przykład tutaj: zobacz tu. Po uruchomieniu firmy i rozpoczęciu działalności powinno się pamiętać o odprowadzaniu podatków. Można to robić, wybierając jako sposób rozliczania się z urzędem skarbowym podatek liniowy, ryczałt podatkowy lub podatek taki, jaki płacą wszyscy. Przed podjęciem decyzji powinno się rozważyć wszystkie za i przeciw.
20-05-17 07:50:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.