Zbiorniki na olej napędowy – jakie są bezpieczne i w jakie dobrze jest zainwestować?

Wiele właścicieli firm spedycyjnych, kurierskich czy budowlanych decyduje się w ramach cięcia kosztów zakupić własny zbiornik na olej napędowy. Pozwala on zaoszczędzić sporo czasu, niezbędnego do przywiezienia oleju napędowego ze stacji benzynowej, a także daje możliwość negocjowania korzystnej stawki z hurtownikiem paliwa. Warto jednakże mieć na uwadze fakt, że olej napędowy wymaga specjalnych warunków do składowania. Konieczne staje się zatem wybranie takiego zbiornika, który umożliwi jego bezpieczne przechowywanie.
zbiorniki paliwa
Wprowadził: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejszą sprawą, gdy nabywamy zbiornik paliwa , jest jego pojemność. Zbyt duży albo zbyt mały zbiornik może być niewydajny i stwarzać straty zamiast zakładanych oszczędności. Na potrzeby niezbyt dużej firmy transportowej z pewnością wystarczy zbiornik paliwa o pojemności do 20000 l. Inną istotną sprawą jest materiał użyty do wykonania zbiornika. Powinien on odznaczać się przede wszystkim trwałością, a także (bezpłatny dostęp) odpornością na działanie substancji żrących oraz na niszczenie pod wpływem czynników zewnętrznych, w szczególności promieniowania słonecznego i opadów. Istnieją także - (rekomendują nas) zbiorniki paliwowe nazywane dwupłaszczowymi, które mają podwójną powłokę płaszczową.

Sprawia to, że są one bardziej bezpieczne dla przyrody i zapobiegają niebezpiecznemu wyciekowi oleju napędowego do środowiska. Wysokiej jakości zbiornik na olej napędowy (zbiornik na olej napędowy) musi również posiadać specjalny certyfikat informujący o tym, że jest on dopuszczony do używania z substancjami szkodliwymi dla środowiska i człowieka. Brak takiego certyfikatu sprawia, że jego użytkowanie może być niebezpieczne dla natury. Zbiorniki paliwowe powinny też mieć wbudowaną pompę, najlepiej elektryczną, która umożliwi szybkie zatankowanie samochodu. Wygodnym rozwiązaniem jest także zintegrowany dystrybutor paliwowy z licznikiem i pistoletem. Dzięki temu proces tankowania przebiegnie szybko i sprawnie, umożliwi on także dokładną kontrolę zużytego paliwa.


Więcej treści

Jakie wydatki czekają właściciela samochodu po jego zakupie, w jaki sposób można na nich trochę zaoszczędzić.

radio
Wprowadził: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując samochód przyszły kierowca liczyć się musi z pewnymi wydatkami, wiążącymi się z jego użytkowaniem. Na samym początku wszyscy zapewne będą myśleli o tankowaniu, ale w praktyce to tylko jakaś część tego, co na eksploatację będzie trzeba przeznaczyć.


Podejmując decyzję o kupieniu zbiornika paliwowego należy liczyć się z wydatkiem w wysokości kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Koszt ten rekompensuje jednak to, że umożliwi on znaczną oszczędność na kosztach paliwa, co odgrywa dużą rolę, głównie w sytuacji dużych przedsiębiorstw spedycyjnych lub kurierskich.
18-06-22 00:24:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.