Najskuteczniejsze jak i dokładne skontrolowanie osiągów samochodów za pomocą hamowni.

Auto aktualnie jest to najważniejszy i jeden z bardzo dogodnych środków transportu. Rodzai jak i wzorów jest bez liku. Co rusz producenci uaktualniają swoje produkty oraz uzupełniają dodatkowe akcesoria. Kiedy zaczynamy użytkować samochód rozumie się samo przez się, iż potrzebne po jakimś czasie będą przeglądy. Każdy warsztat samochodowy zaopatrzony został w specjalistyczne narzędzia dzięki, jakim w łatwy i dogodny sposób przeprowadzane są kontrole.
Czarny sportowy samochód
Wprowadził: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast nie zawsze na podstawowym warsztacie przeprowadzimy wszelkie przeglądy i konieczna będzie wizyta w punkcie diagnostyki. Choćby po to, żeby wypróbować moc auta. Przyrząd, którym jest to wykonywane nazywana jest hamownią. Hamownia z Granicznej 115 we Wrocławiu umożliwia nam na szczegółową kontrolę. Za jej pomocą jesteśmy w stanie dogłębnie zorientować się czy nasz pojazd ma odpowiednią siłę a także czy ma odpowiedni moment obrotowy w kompletnym jego obszarze. wyodrębniamy 2 rodzaje hamowni: inercyjne i hamownie z regulowanym obciążeniem.Ów 1 typ hamowni używa tak zwane koło zamachowe albo inercję własną.

Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona też przedstawia wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej tematyki.

W przypadku drugiej następnej hamowni obciążenie powinno zostać tam wykorzystywane w oparciu o hamulec cierny, wodny lub elektrowirowy. Hamownie dodatkowo możemy pogrupować na silnikowe, w których rozmiar przeprowadzony został w momencie gdy, po wyjęty silnika z auta a także umieszczeniu go na stanowisku pomiarowym. Następnym typem są hamownie podwoziowe, gdzie pomiar wykonywany jest dla pełnego zestawu pojazdu. Ściślej mówiąc umieszczamy cały pojazd na stanowisku pomiarowym. W danym przypadku nie są mierzone natychmiast parametry silnika, lecz moment obrotowy wyznaczany na osiach pojazdu.


Więcej treści

Wyposażenie do aut

Audi RS7
Wprowadził: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Niejeden, w tej dziedzinie, jak to się mawia „zjadł zęby”. Trzeba stwierdzić, że owszem motoryzacja jest interesującą branżą, ale na sto procent jest niezmiernie skomplikowana. Stale coś się dzieje, na rynku pokazują się nowe modele różnych pojazdów. Niemal, w każdym miesiącu, na całym świecie są przygotowywane ważne targi motoryzacyjne. Nie da się być wszędzie i wszystko wiedzieć, ale ludzie próbują. Chociaż należy stwierdzić, że ludzie zaczynają po prostu specjalizować się w jakiejś konkretnej dziedzinie. Niektóre osoby wiedzą bardzo wiele o silnikach, a inne znają się na dodatkach. Kiedyś wszystko było prostsze, a dziś jest tak: ogrom różnego rodzaju samochodów i motocykli, że czasem naprawdę trudno się w tym wszystkim połapać. Najważniejsze jednak jest to, że fanów motoryzacji stale przybywa. Ludzie lubią zapach benzyny i chcą wiedzieć, co w motoryzacyjnej trawie piszczy. Zwłaszcza u nas w kraju gdzie, wszyscy znają wszystkie choroby i potrafią się z nich uleczyć, każdy wie o, co chodzi w piłce nożnej i każdy wie, że dawniej szczytem technicznej myśli był wspaniały i nie do zastąpienia (jak uważano w tamtych czasach) fiat 126p.

samochód Mini
Wprowadził: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Po pozyskaniu owego wymiaru wyliczamy moment obrotowy poprzez zsumowanie momentu obrotowego na kołach oraz momentu oporu toczenia. Moc silnika wyznaczana jest dzięki pomnożeniu momentu obrotowego przez obroty. Dlatego, jeżeli chcemy sprawdzić czy nasze auto jest w pełni sprawne należy zarejestrować się na taką diagnostykę. Najistotniejsze testy zrobimy we Wrocławiu. Miejscowa hamownia z Wrocławia zalicza się do jednej z bardzo dobrych w kraju i pojawia się w czołówce tego typu urządzeń w Europie.
19-08-07 07:28:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.