Najskuteczniejsze jak i dokładne skontrolowanie osiągów samochodów za pomocą hamowni.

Auto aktualnie jest to najważniejszy i jeden z bardzo dogodnych środków transportu. Rodzai jak i wzorów jest bez liku. Co rusz producenci uaktualniają swoje produkty oraz uzupełniają dodatkowe akcesoria. Kiedy zaczynamy użytkować samochód rozumie się samo przez się, iż potrzebne po jakimś czasie będą przeglądy. Każdy warsztat samochodowy zaopatrzony został w specjalistyczne narzędzia dzięki, jakim w łatwy i dogodny sposób przeprowadzane są kontrole.
Czarny sportowy samochód
Wprowadził: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast nie zawsze na podstawowym warsztacie przeprowadzimy wszelkie przeglądy i konieczna będzie wizyta w punkcie diagnostyki. Choćby po to, żeby wypróbować moc auta. Przyrząd, którym jest to wykonywane nazywana jest hamownią. Hamownia z Granicznej 115 we Wrocławiu umożliwia nam na szczegółową kontrolę. Za jej pomocą jesteśmy w stanie dogłębnie zorientować się czy nasz pojazd ma odpowiednią siłę a także czy ma odpowiedni moment obrotowy w kompletnym jego obszarze. wyodrębniamy 2 rodzaje hamowni: inercyjne i hamownie z regulowanym obciążeniem.Ów 1 typ hamowni używa tak zwane koło zamachowe albo inercję własną.

Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona też przedstawia wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej tematyki.

W przypadku drugiej następnej hamowni obciążenie powinno zostać tam wykorzystywane w oparciu o hamulec cierny, wodny lub elektrowirowy. Hamownie dodatkowo możemy pogrupować na silnikowe, w których rozmiar przeprowadzony został w momencie gdy, po wyjęty silnika z auta a także umieszczeniu go na stanowisku pomiarowym. Następnym typem są hamownie podwoziowe, gdzie pomiar wykonywany jest dla pełnego zestawu pojazdu. Ściślej mówiąc umieszczamy cały pojazd na stanowisku pomiarowym. W danym przypadku nie są mierzone natychmiast parametry silnika, lecz moment obrotowy wyznaczany na osiach pojazdu.


Więcej treści

Jakie istnieją części Ford, w jakim miejscu je można kupić i co może od tego zależeć?

technika
Wprowadził: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com
Jak mówi stare powiedzenie: "nie każda buzia pasuje do Forda". Oznacza to, iż marka ta jest przeznaczona dla ludzi nieco korzystniej sytuowanych. W rzeczywistości jednak Ford jest spółką, jaka przeszło sto lat wstecz jako pierwsza na globie wprowadziła linię produkcyjną, żeby powiększyć i zintensyfikować montaż.

samochód Mini
Wprowadził: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Po pozyskaniu owego wymiaru wyliczamy moment obrotowy poprzez zsumowanie momentu obrotowego na kołach oraz momentu oporu toczenia. Moc silnika wyznaczana jest dzięki pomnożeniu momentu obrotowego przez obroty. Dlatego, jeżeli chcemy sprawdzić czy nasze auto jest w pełni sprawne należy zarejestrować się na taką diagnostykę. Najistotniejsze testy zrobimy we Wrocławiu. Miejscowa hamownia z Wrocławia zalicza się do jednej z bardzo dobrych w kraju i pojawia się w czołówce tego typu urządzeń w Europie.
19-08-07 07:28:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.