Rzeczy o jakich warto pamiętać w perspektywie odpraw celnych podczas podróży samolotem?

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie stało się całkiem łatwe, szybkie i wygodne. Loty samolotem nawet w najodleglejsze zakątki świata są coraz bardziej w zasięgu ogromnej masy ludzi.


kurs doskonalenia techniki jazdy
Wprowadził: Jake Archibald
Źródło: http://www.flickr.com


Więcej treści

Import artykułów z Chin to bez wątpienia rewelacyjny plan na własny interes

samodchód - na trasie
Wprowadził: Real MazdaParts
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie moglibyśmy zarobić praktycznie na wszystkim, natomiast warto pomyśleć, jakich jednostek w dalszym ciągu brakuje na rynku, tak aby natychmiast odnaleźć wielu prawdopodobnych nabywców.


Jednakże w przypadku podróży samolotem ciągle dotyczą nas konkretne zasady jeżeli chodzi o sprawy bezpieczeństwa oraz przewozu towarów. Jedną z takich nieodzownych reguł jest chociażby odprawa.


Odprawa celna na lotnisku jest jednym z tych aspektów, których nie można uniknąć, gdy deklarujemy przewóz danych przedmiotów, wypełniając tzw. deklarację celną. W takim formularzu opisujemy wszystko to, co jest w stanie być brane do oclenia. Każdy, wliczając w to członków załogi samolotu - stewardessy a także kapitan są zmuszeni do przejścia odprawy. Nie ma więc mowy w tym przypadku o wyjątkach. Odprawy celne (http://pl.itl-omega.eu/oferta/odprawy-celne-w-polsce) mogą się różnić pewnymi aspektami w zależności od państwa w którym się znajdujemy bądź też charakteru lotu czy zadeklarowanych przedmiotów, jakie chcemy ze sobą przewozić. I tak dla przykładu, w trakcie wycieczki do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej będziemy zmuszeni przejść przez taki proces na pierwszym lotnisku na którym wylądujemy. Zostaniemy poddani kontroli jeśli chodzi o wszystkie ”papiery” jak i przewożone przedmioty oraz związane z tym terminy cła oraz podatków.


firma - odzwierciedlenie
Wprowadził: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com


samochód - tableau
Wprowadził: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli udajemy się do odległych krajów, wypada sprawdzić uprzednio czego jesteśmy w stanie się spodziewać w wypadku odprawy w takim regionie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.