Naprawa samochodu, czyli co należy regularnie wymieniać, by cieszyć się bezpieczną jazdą

Nie może sobie pozwolić na zakup samochodu z salonu. Większość z nas decyduje się na paroletnie auta, które chociaż doskonale nam służą, to wymagają już większej uwagi, na przykład wymiany pewnych elementów, aby jazda nieprzerwanie była bezpieczna. Co to takiego?
Niewątpliwie jest to olej i filtr oleju. Olej z reguły wymienia się raz na rok, gdyż wciąż jest poddawany obciążeniom termicznym i wychwytuje wszelkie zanieczyszczenia, przez co ulegają pogorszeniu jego właściwości. Olej można wymienić samodzielnie, lecz jeżeli nigdy tego nie robiliśmy, dobrze podjechać do warsztatu samochodowego.
Drugi element to filtr kabinowy, na przykład filtr kabinowy do forda. Jeśli zaniedbamy filtr kabinowy z FORD AUTO, mogą się wewnątrz niego gromadzić drobnoustroje oraz grzyby, a filtr powiązany jest z klimatyzacją, więc będziemy oddychać zanieczyszczonym powietrzem, mającym nieodpowiedni wpływ na nasze zdrowie. W szczególności niedobry wpływ będzie to miało na alergików albo osoby mające astmę, ale każdy będzie zagrożony przez za duże stężenie szkodliwych substancji. Filtr kabinowy będzie przegrzewać się, nieodpowiednio pracować oraz do powietrza będą przenikać substancje, które pochodzą od spalin. Filtr również należy wymieniać mniej więcej każdego roku. Kolejnym elementem, na który musimy mieć baczną uwagę, są klocki hamulcowe.
ford
Wprowadził: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com


Więcej treści

Jakie bardzo często błędy popełniamy w trakcie egzaminu na prawo jazdy? O czym koniecznie należy pamiętać?

egzamin ,test
Źródło: pixabay.com
Żeby zdać egzamin na prawo jazdy musimy uczyć się na błędach innych osób. To najlepsza taktyka, gdyż określone błędy występują bardzo często i dotyczą znacznej większości ludzi. Jak będziemy je znać łatwiej będzie zdać nam tego rodzaju egzamin.


W tym przypadku okres wymiany zależy od tego, jak dużo i gdzie jeździmy. Jeśli z reguły jeździmy na dłuższych trasach, klocki mogą przetrzymać nawet 60 tys. km. Kiedy przeważnie jeździmy jedynie po mieście, ich żywotność jest krótsza oraz wynosi jedynie trzydzieści tys. km. Może się trafić, iż przeoczymy wymianę klocków i auto zacznie np. zbaczać z toru jazdy w trakcie hamowania – wtedy musimy z miejsca pojechać do warsztatu, ponieważ dalsza jazda może zagrażać naszemu bezpieczeństwu. ford.auto.pl


Niewątpliwie wymieniać powinniśmy także akumulator, który przeważnie przetrzymuje około 4 albo 5 lat. Jeśli mamy trudności z rozruchem, oznacza to, że przyszła pora na nowy akumulator. Nie zapominajmy też o filtrze powietrza.
Teraz już wiesz, w jaki sposób troszczyć się o swoje auto. Pamiętaj też o regularnych przeglądach, ponieważ mechanik może odkryć coś, czego od razu nie widać.
18-07-11 21:26:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.