Jak właściwie dobrać skuter i jaką prędkość może osiągnąć taki pojazd?

Jest taki środek transportu, który nie jest ani rowerem, ani autem. Jeśli nie posiadamy prawa jazdy na samochód, a rowerem daleko musimy jeździć przykładowo do szkoły, możemy zdecydować się na taki pojazd, jaki bardzo ułatwi nam poruszanie się.


Nie trzeba będzie już stać na dworcu autobusowym czy na stacji PKP i czekać na transport.


Więcej treści

W jaki sposób Polacy kupują pojazdy samochodowe i dlaczego w ostateczności koszt zakupu jest większy od oczekiwanego

Audi A8
Wprowadził: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy w większości przypadków mogą poszczycić się posiadaniem własnego auta. Jeżeli w domu parterowym mieszka kilkuosobowa rodzina, to właściwie każdy pełnoletni jej członek posiada swoje renault. Chociaż jego utrzymanie może dużo kosztować, to jednak własne 4 kółka dają właścicielowi sporo dobrodziejstw. Nasamprzód trzeba by wymienić niezależność dającą dużo satysfakcji, szczególnie wtedy, kiedy mieszkamy na terenach, gdzie komunikacja wojewódzka nie jest dobrze rozwinięta.


Takim pojazdem jest skuter. Można dobrać nowy i jest to rozwiązanie dla osób bogatych, które mogą sprzedać pojazd, gdy zorientują się, że nie o to chodziło. Decyzję o nabyciu należałoby przemyśleć. Dokonujemy wówczas świadomego wyboru, a przez to, że nieco poczytałeś, kupisz coś, co będzie spełniać twoje oczekiwania. Oczywiście powinieneś poświęcić nieco czasu na poczytanie czegokolwiek w sieci i powinieneś określić budżet, który chciałbyś przeznaczyć na własny nowy pojazd (autoonline.pl). Dzisiaj jest do wyboru wiele marek, pojemności oraz wersji, a nawet Kolorów takich pojazdów. Jeśli określisz budżet, który chcesz przeznaczyć na motorower, mógłbyś zacząć poszukiwania. Zacząć mogłabyś od ogłoszeń w okolicznej gazetce lub aukcji w internecie. Modeli jest tak dużo, że na pewno prędzej czy też później odnajdziesz pojazd dla siebie.


skuter
Wprowadził: Normstahl
Źródło: Normstahl


Jeśli już wybierzesz właściwy model, wtedy nadejdzie czas na wybór dodatkowych elementów takich jak kask czy też kufer. Skuterem o niższej pojemności niż 50 m3, można jeździć bez prawa jazdy kategorii A, wystarczyłby dowód tożsamości. Na wypadek i pomoc drogowa wrocław ulewy albo usterki skutera, prawidłowo byłoby mieć inny środek transportu przykładowo samochód lub będzie trzeba skorzystać z komunikacji publicznej. Jeśli nie potrafisz naprawić nic w swoim skuterze, modele używane chyba odpadają.


Zdecyduj się na model nowy, wtedy posiadasz gwarancję, że posłuży ci nieco czasu. Prędkość, którą mógłby osiągać taki pojazd to około pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. Jeśli będziesz pokonywać zakorkowaną trasę, skuter jest bardzo dobrym wyborem.
20-08-12 08:01:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.