Jakie opony są najpopularniejsze?

Przydatność opon jest nie do przecenienia. Umożliwiają one przemieszczanie różnym pojazdom. Opony cechują najróżniejsze właściwości. Kluczowe dla klienta to średnica i szerokość. Kolejnymi elementami są bezpieczeństwo i droga hamowania. Nakazy Unijne powodują, że nawet tanie opony są normalnie dopuszczane do użytku. Niższa cena może przekładać się gorsze cechy jak zużycie gumy na trasie lub dają większe tarcie podczas jazdy, co podniesie koszty tankowania i wiąże się z wcześniejszą ich wymianą.

Ogromna walka o klienta panuje w branży aut osobowych. Często oglądamy reklamy w TV i Internecie na przełomie sezonu. Ma to też dobre strony. Dzięki dużej konkurencji, powoduje do dużych rabatów, ponadto niespodziewanie okazuje się, że za tę samą kwotę drugi producent, oferuje opony np. lepiej usuwające spod kół wodę, albo w wersji na alufelgi.
fiat serwis
Wprowadził: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak uważać – czasami się, że handlarze proponuje nam nieużywane opony, jednak ich data wyprodukowania jest sprzed czterech lat. Opony mogą przeleżeć i dziesięć lat, ale istotne są warunki przechowywania – tego nie zweryfikujemy – poza tym spadają ich właściwości fizykochemiczne, a po wtóre skoro planujemy przejeździć około trzy sezony to zaopatrzmy znanej jakości opony. Solidne opony powinny wystarczyć przy normalnym zużyciu na przynajmniej około 30-40 tysięcy kilometrów. Więcej na Kupujący poświęcają uwagę na czytanie testów i opinii.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu analizowanego tutaj materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Dobre opony powinny charakteryzować się wytrzymałością, dobrze prowadzić na śliskiej powierzchni. Coraz częściej zwraca się uwagę na wybieranie nierówności, jeździe na zakręcie oraz na hałas. Nagrzana guma, potrafi zagłuszyć każde dźwięki wewnątrz auta. Rosnącą popularnością cieszą się również opony do quadów, z asymetrycznym bieżnikiem, przez co ich ceny spadają.


Więcej treści

Kiedy potrzebna jest wymiana oleju Wrocław posiada specjalistów

wymiana oleju wrocław
Wprowadził: Christopher "Rice"
Źródło: http://www.flickr.com
O pojazd wciąż powinniśmy troszczyć się, natychmiast naprawiać wszystkie awarie i dopełniać na bieżąco wszelkie płyny. Dlatego tak ważne będzie to, żeby wiedzieć, do kogo się udać w celu przejrzenia jego sprawności.


Czy wiemy jak funkcjonuje diagnostyka samochodowa Wrocław proponuje jedną z lepszych


Dzisiaj mamy szansę dużo opowiedzieć na temat samochodu podłączając go do komputera.

W wielu krajach jest obowiązek używania opon sezonowych. Opcjonalnym rozwiązaniem są opony na cały rok, ale nie są one optymalne do każdego sezonu. Ścierają się tak samo, więc jest to fałszywa oszczędność. W ciepłych miesiącach jest bezpieczna, ale na lód lepiej zakładać zimówki. Mniej znane w telewizji są opony rolnicze czy do pojazdów ciężarowych. Wbrew intuicji, wymagania są ogromne. Istotna jest wytrwałość gumy na silne naprężenia, a czasami pewne potrzeby mogą wydawać się ciekawe np. w produkcji spożywczej wymagane są pokryte białą gumą opony.
Napisał
18-11-07 10:15:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.