Gdzie kupować tanie opony

Samochód, opony
Wprowadził: iStock
Źródło: iStock
Nadchodzi zima, na pewno niedługo temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg oraz pojawi się oblodzenie na drogach. W związku z tym spora część mieszkańców Poznania albo już założyła opony zimowe, albo dopiero zamierza to uczynić. Niektórzy dopiero mają w planach zakup nowych opon, gdyż te z zeszłego roku już nie są bezpieczne, a jeszcze inni zastanawiają się gdzie nabyć opony letnie na przyszły rok. Niestety jest to spory wydatek, który może dość znacząco ograniczyć nasz budżet, co nie jest mile widziane, szczególnie w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego też każdy poszukuje możliwości oszczędzenia kilku złotych. Jednak co zrobić, aby wydając jak najmniej zakupić dobrej jakości produkt?

Jakie warunki muszą spełniać dobre opony zimowe?
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć czym są „dobre opony zimowe” i które spośród obecnych na rynku wybrać, by dobrze zaspokoiły nasze potrzeby. Właściwie podjęta decyzja o kupnie tych a nie innych opon zimowych zapewnia bezpieczeństwo, przyjemność z jazdy oraz pewność, iż kupiliśmy dokładnie to, czego chcieliśmy. Oto rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:
1.Bieżnik, czyli zewnętrzna warstwa opony bezpośrednio kontaktująca się się z jezdnią. Wyróżniamy trzy rodzaje bieżników: bieżnik symetryczny (najmniej zaawansowany technologicznie, coraz rzadziej spotykany, w związku z czym też najmniej kosztowny), bieżnik asymetryczny (wyróżnia się różną rzeźbą po lewej i odmienną po prawej stronie opony. Zewnętrzna strona opony ma większe oraz masywniejsze klocki bieżnika, odpowiada za przyczepność. Wewnętrzna strona odpowiada za usuwanie wody oraz błota spod opony. Dzięki równemu rozłożeniu nacisku opony mniej się zużywają.)oraz bieżnik kierunkowy (najczęściej stosowany typ bieżnika w oponach zimowych. Rowki ułożone są „w jodełkę” w związku z czym najlepiej odprowadzają wodę i błoto spod kół tym samym zapewniając możliwie dużą przyczepność).

Bieżniki
Źródło: Interopony.pl

2. Klasa - do wyboru posiadamy: ekonomiczną, średnią oraz wysoką. Klasa opon wiąże się zarówno z jakością wykonania, jak i z ceną.

3. Rozmiar opony - to podstawowa kwestia, gdyż wielkość opony definiuje zakres bieżników, spośród których będziemy wybierać. Aby sprawdzić rozmiar opony musimy spojrzeć do instrukcji samochodu, sprawdzić wlepkę na klapce wlewu paliwa albo słupku wewnątrz pojazdu, za siedzeniem kierowcy. Informację taką można otrzymać również u autoryzowanego serwisanta marki bądź też w Internecie (np. na4.Indeks prędkości i nośności - uzyskujemy go razem z informacją o wielkości opon. O ile w przypadku opon zimowych, indeks prędkości może być niższy niż homologowany, tak, indeks nośności nigdy nie powinien być niższy od homologowanego.

To, na jakie opony się zdecydujemy zależy od dużej liczby czynników. Należy zdefiniować to, jakie są nasze wymagania co do opony, jak również to, w jakich warunkach zamierzamy ich używać. Na przykład, jeżeli jeździmy głównie po zatłoczonym mieście, to musimy zakupić opony, które zapewnią nam natychmiastowe reakcje samochodu (np. na hamowanie). Jeżeli zaś jeździmy po terenie górzystym, to potrzebujemy opon o agresywnym bieżniku, z pokaźną ilością lameli oraz wzorem klockowym. Ważny jest też preferowany styl jazdy.

Gdzie kupić najtaniej?
Odpowiedź na to pytanie jest istotna dla wielu z Poznańskich kierowców. Jak w większej części przypadków, najbardziej efektywną drogą, by dotrzeć do tanich dystrybutorów, jest Internet. Wpisując w wyszukiwarkę frazę, na przykład: „opony Poznań”, „tanie opony Poznań” lub po prostu „opony letnie bądź zimowe”, znajdziemy linki do wielu sklepów internetowych zajmujących się dystrybucją akcesoriów do aut.

Już teraz kliknij ten odnośnik i zweryfikuj u źródła (http://s-performance.pl/oferta/), aby mieć absolutną gwarancję, że wszystkie informacje uzyskiwane na takiej stronie są miarodajne.

opony - w serwisie -
Wprowadził: k.s.
20-05-08 08:23:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.