Wykładziny samochodowe, kontra dywaniki - jaka dokładnie jest między nimi różnica?

Zwykle, w momencie gdy słyszymy na temat wykładzin do wnętrza samochodu, to stają nam przed oczami nie same wykładziny, tylko dywaniki, które to w rzeczywistości odrobinę różnią się od swoich niezaprzeczalnych "braci".
oszczędności
Wprowadził: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com


Co jednak łączy, a co różni od siebie dywaniki a także wykładziny samochodowe? Co bardziej może nam się opłacić?


Jak to niewiarygodnie łatwo można się domyśleć, wykładziny samochodowe oraz dywaniki posiadają identycznie to samo zadanie: ochraniać podłogę naszego auta przed wszelakim brudem, który zazwyczaj nanosimy do samego jego wnętrza nie specjalnie, jednak najzwyczajniej wchodząc do środka. Jak bardzo dobrze wiemy, w zależności od pory roku oraz stanu podłoża, po jakim to chodzimy, do naszego obuwia może przyczepić się tak właściwie wszystko - wchodząc jednakże do samochodu cały wspominany brud osadza się zaraz na jego spodzie, co samą siłą rzeczy każe naszym osobom zadbać o to, aby wspomniany brud się "nie rozrósł" a także by zachować podłogę w prawdziwej czystości. Zarówno dywaniki i wykładziny mają o to zadbać, jednakże mimo tego zadania obydwa te przykłady dość mocno się od siebie odróżniają. Dywaniki do samochodów musimy zawsze dopasować do samego modelu posiadanego poprzez nas samochodu - bywa to o tyle ważne, albowiem każde Auto ma całkiem w inny sposób ułożoną podłogę, przez co nie każdy dywanik pasuje. Inną rzeczą jest to, że dywaniki wykonuje się z przeróżnych materiałów. Wykładziny zaś zwykle posiadają dość ograniczony zakres użytych do ich zrobienia materiałów - różnią się tylko grubością i gęstością materiału.
Jednak ich zaletą bywa niewątpliwie kwota i to, że kupujemy ją na metry, mogąc wyciąć z niej wszelkie kształty, dzięki czemu istnieje możliwość ją dopasować do dosłownie każdego samOChodu.
18-02-27 09:16:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.