Apteczka automobilowa - przymusowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

Wszelki kierowca, posiadający samochód, powinien pamiętać o tym, iż apteczka samochodowa to niezbędne, wręcz fundamentalne zaopatrzenie samochodu! Z apteczki samochodowej zdołamy skorzystać my sami, jednak nie wozimy jej jedynie dla siebie.

pierwsza pomoc
Wprowadził: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy świadkami wypadku samochodowego, nasza apteczka zdoła komuś uratować istnienie. W związku z tym nawet jeżeli nie wiemy, w jaki sposób udziela się pomocy drogowej - wiecznie winniśmy mieć apteczkę samochodową. Możliwe, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie wypadku będzie chciał z niej skorzystać.

Zdołałoby się wydawać, iż apteczka samochodowa to nie wiele, w końcu ma ona tylko podstawowe wyposażenie (apteczka w samochodzie). Chociaż to „podstawowe zaopatrzenie” może wesprzeć w utrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu kiedy zajedzie ambulans. Nie powinno się więc lekceważyć posiadania apteczki w samochodzie.

Apteczkę powinniśmy posiadać przy sobie stale, najlepiej zupełnie nie wyciągać jej z wozu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy lub może na dłuższy urlop - apteczka wiecznie zdoła Ci się przydać. () Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (https://osauto.pl/objawy-uszkodzen-wtryskiwaczy) przedstawiono niesamowicie interesujące wiadomości. One również są pasjonujące.

Apteczkę koniecznie należy mieć także podczas wyjazdu za granicę. W niektórych państwach za brak apteczki samochodowej można zdobyć wielki mandat.

Namawiamy - naciśnij tutaj części używane daf i wejdź na inną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie nowe i interesujące wiadomości.

Policjanci wielu krajów częstokroć sprawdzają, czy kierowca posiada fundamentalne zaopatrzenie samochodowe, w tym również apteczkę. Pomimo, że w Polsce panują nieco inne zasady dotyczące wyposażenia wozu, to w takich państwach, jak na przykład Niemcy, Litwa, Austria albo Bułgaria za brak apteczki kierowcom grożą wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy
Wprowadził: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
A jakie podstawowe wyposażenie powinno znajdować się w apteczce? Oczywiście nie zdoła zabraknąć tam różnorodnych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania bądź gumowych rękawiczek. Dodatkowo w apteczce powinno się umieścić opaskę uciskową lub trójkątną chustę, jaka służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednakże znaleźć się leki lub środki dezynfekujące, szczególnie w płynie. Ich rozlanie się zdoła wywołać zniszczenie kompletnej jej zawartości.
20-06-02 08:21:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.