Jakie wydatki czekają właściciela samochodu po jego zakupie, w jaki sposób można na nich trochę zaoszczędzić.

Kupując samochód przyszły właściciel liczyć się musi z określonymi wydatkami, wiążącymi się z obsługą pojazdu. W pierwszej chwili zapewne wszyscy pomyślą o tankowaniu, ale w rzeczywistości to jedynie pewna część tego, co na eksploatację trzeba będzie przeznaczyć.


Co roku trzeba przecież zapłacić obowiązkowe ubezpieczenie i wykonać przegląd, obie te rzeczy są konieczne do tego, aby dało się w legalny sposób poruszać po ulicach. Nie można też zapomnieć o serwisowaniu samochodu, oraz różnych nieprzewidzianych naprawach. Wystarczy nawet niewielka stłuczka, żeby u lakiernika zostawić więcej, niż się wydaje przez kilka miesięcy na tankowanie, a przecież trzeba też pomyśleć o okresowej wymianie części eksploatacyjnych, takich jak filtry, oleje, klocki hamulcowe czy opony.


radio
Wprowadził: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com


O ile na pracy mechaników raczej oszczędzić dużo się nie da, szczególnie jeżeli będzie się chciało mieć naprawiony pojazd dobrze, to już z częściami można trochę kombinować. Rzecz jasna nie ma mowy, żeby ważne dla bezpiecznej jazdy elementy dawać z demobilu albo jakiejś kiepskiej jakości. Tu najlepsze są oryginalne części citroen albo sprawdzone zamienniki, tym sposobem jazda będzie po prostu bezpieczna. Lecz w wielu przypadkach bez problemów pozwolić sobie można na to, żeby po prostu kupić coś używanego i to zamontować.


Więcej treści

Dla każdego kierowcy sprawność jego samochodu ma nadzwyczaj duże znaczenie

renowacja samochodu
Wprowadził: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie zdecydowana większą część ludzi użytkuje z własnych pojazdów osobowych. Jest to dla nich gigantyczna wygoda, dlatego że swobodnie od jakichkolwiek czynników zdołają transportować się w dowolne miejsca.


Tego typu sytuacja ma na przykład miejsce przy naprawach po kolizjach. Używane części blacharskie będą znacznie tańsze niż nawet lepsze zamienniki, i przykładowo klapy albo drzwi bez żadnego problemu można do swoich pojazdów zakładać.
18-01-17 13:25:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.