Jak wybierać części do samochodu? Jak najlepiej kupować, ażeby części rzeczywiście były dobrze dobrane?

Nie każdy planuje powierzać kupno części mechanikom, wiele osób planuje robić to samodzielnie. Powstaje więc pytanie: jak to zrobić? Od razu musimy wiedzieć, iż nie jest to takie nieskomplikowane, chociaż bezproblemowa dostępność do internetu ma wpływ, iż każdy i wszędzie jest w stanie nabyć tego typu części. Niestety, to jedynie teoria, bo dosyć często kupną rzecz trzeba wymienić lub kupić kolejną. Czasami jest jeszcze mniej ciekawie, ponieważ trzeba naprawić usterki, do których doszło w skutek zamontowania niewłaściwego elementu.


daewoo lanos
Źródło: foter.com
W większości dostępnych katalogów części zamiennych oraz w sklepach internetowych, które prowadzą hurtownie motoryzacyjne takie części wyszukuje się według modeli i roczników. Przed rozpoczęciem poszukiwań najlepiej jednakowoż sprawdzić, z którą dokładnie wersją auta mamy do czynienia, najistotniejsze są zaś moc silnika, data produkcji oraz wyposażenie. Co ciekawe, najlepiej ustalone mocy jednostki jest najważniejsze nie tylko gdy dobieramy części do samego silnika, bo zależnie od wersji napędu mogą różnić się elementy układu hamulcowego, zawieszenia oraz elektroniki.

Wielkie znaczenie ma także to, czy dany samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację. Po odnalezieniu w katalogu części (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/ramiona-obrotowe-techkar,2,3565), która na pierwszy rzut oka powinna być odpowiednia, przed zakupem, najlepiej sprawdzić dokładnie pełny opis podzespołu. Dość często bowiem małym druczkiem dodawane jest tam, że przykładowo określona rzecz jest do wersji, lecz bez klimatyzacji. Trzeba więc to koniecznie sprawdzić, aby srogo się nie rozczarować. Jak więc najkorzystniej wyszukiwać części? Na pewno najbardziej pewny sposób to numer VIN samochodu.


Na podstawie tego unikalnego numeru VIN możemy raczej dokładnie ustalić wersję samochodu. Jest jednak jeden kłopot, ponieważ z tego numeru można skorzystać tylko w autoryzowanych serwisach, ale i w specjalistycznych sklepach oraz hurtowniach, które sprzedają części jedynie dla konkretnych marek.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to idź tu (http://www.grosel.pl/serwis-kia/) i przeczytaj tam następne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Niemniej, to bardzo pewny sposób i dobrze z niego skorzystać, szczególnie jak mieszkamy w dużym mieście mamy do tego dostęp. Tak więc jak poszukujemy Daewoo części Kraków bez wątpienia ma dość dużo do zaoferowania. Warto mieć to na uwadze.
20-02-21 07:37:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.