Nie tylko bicykl, nie tylko wóz - jak jeszcze możemy przemieszczać się po mieście?

Zakorkowane centra miast, zapchane parkingi - masz już tego dość? W jaki sposób w inny sposób można sobie poradzić?


Bieganie - najstarsza znana ludziom dyscyplina sportu jak też strategia na przemieszczanie się z punktu A do B.
To, że spacerowanie do miejsca pracy obecnie uznajemy za "opcjonalny transport", zaświadcza wyłącznie o naszym uzależnieniu od samochodu. Chodzenie jako środek transportu znakomicie sprawdzi się na dystansie do blisko trzech kilometrów. W ciasnych centrach miast nierzadko okazuje się ono szybsze niż jechanie autem.

Zainteresował Cię ten post? To doskonale, gdyż oryginalny wpis ma podobne dane do omawianych.

Chodzenie będzie najprostsze a także najbardziej ekologiczne. W dodatku codzienny spacer zapewni konieczną dla zachowania zdrowia dawkę ruchu.


taxi wrocław
Wprowadził: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Następna alternatywa, to Taxi Wrocław. Mało kto dzisiaj zdaje sobie sprawę, że taksówki to też rodzaj zbiorowego transportu. Dzięki temu, iż jedna taksówka może przemieszczać osoby non stop, nie zaś stać 8 godzin pod przedsiębiorstwem na parkingu (a następne 12 pod mieszkaniem) oszczędza się tak niezwykle brakującą powierzchnię parkingową oraz redukuje korki. Dlatego też taryfy nierzadko wpuszczane są na tak zwane buspasy. Z uwagi na koszt parkowania w centrum, taryfa może być czasami tańsza niż codzienne dojazdy do punktu pracy czterokołowcem, a przy tym gwarantuje porównywalny komfort podróżowania.
Rower miejski - pozwala jeździć bicyklem prawie bez wydawania gotówki oraz kombinowania, w jaki sposób wepchnąć własny jednoślad w niedużym mieszkaniu! Owa odmiana przewozu bije dzisiaj rekordy popularności między innymi w Paryżu, a bliżej nas - na Dolnym Śląsku. Wybierając ten sposób transportu na pewno sporo zaoszczędzimy.
22-01-30 07:39:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.