Jak wygląda obecnie rynek ciężarowych samochodów w Polsce, w jaki sposób może wpływać na niego stan gospodarki.

Większości z nas samochodowy rynek będzie się kojarzył z ogromną liczbą pojazdów osobowych, i jeżeli ktoś potrzebuje zmienić lub kupić nowe auto, to przeważnie jest to właśnie taki pojazd. Jednak równolegle działa i co bardzo ważne doskonale się trzyma rynek samochodów użytkowych, czyli przeróżnych samochodów dostawczych, ciężarowych, budowlanych i autobusów.

Tir z naczepą
Wprowadził: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jeżeli zacznie się sprawdzać pojawiające się ogłoszenia z takimi pojazdami, to będzie ich dużo mniejsza ilość niż osobowych, lecz jest to zupełnie normalne. Zapotrzebowanie na takie samochody jest dużo mniejsze, bowiem będą je kupować je głównie przedsiębiorcy, a poza tym całkowicie inaczej wyglądają ceny. Przy używanych samochodach zupełnie odmienne są także oczekiwania i wymagania klientów. Przy klienci przede wszystkim patrzą na komfort oraz wyposażenie, przy ciężarówkach takie parametry mają znacznie mniejsze znaczenie, bo w pierwszej kolejności liczy się możliwość dawania sobie racy z przewozem materiałów. Zerknij również tutaj: http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/przyczepy.

Więcej treści

Kiedy trzeba się wyprowadzić, czyli firma transportowa na ratunek w ważnych dla nas chwilach

transport
Wprowadził: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromna większość z nas minimum raz podczas życia się wyprowadza. Zwykle ma to miejsce wówczas, kiedy opuszczamy rodzinne gniazdo, aby zacząć samodzielne życie.


Przeprowadzki zazwyczaj nie kojarzą się nikomu za dobrze, związane są z ogromnym zamieszaniem, koniecznością pakowania wszystkich rzeczy, przetransportowania, wniesienie na nowe miejsce, wypakowania i tak dalej.


Wiele osób będzie zapewne zaskoczonych tym, że nasz kraj jest czwartym co do wielkości rynkiem samochodów ciężarowych. Doskonale świadczy to o sile polskiego transportu, podczas minionych Polska coraz bardziej się liczy na międzynarodowej arenie, a usługi oferowane przez nasze firmy transportowe są bardzo często wybierane przez klientów z różnych krajów.

Przekłada się to bezpośrednio na rynek motoryzacyjny, w ostatnim czasie sprzedaż samochodów dostawczych znacznie się powiększyła i bez przerwy wykazuje dużą dynamikę rozwoju (www.benetrucks.pl). Kupuje się różnorodne pojazdy, począwszy od niedużych dostawczaków, wykorzystywanych do transportu produktów na rynkach lokalnych aż po największe tiry, jeżdżące z naczepami po całej Europie. Dużą rolę na rodzimym rynku samochodowym mają także samochody przeznaczone do budownictwa. W dużym stopniu przyczynia do tego ogromna ilość inwestycji, jakie się porozpoczynały, dlatego też zapotrzebowanie na wywrotki używane, koparki i spychacze cały czas dynamicznie rośnie.
18-02-05 11:29:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.