Jak wygląda obecnie rynek ciężarowych samochodów w Polsce, w jaki sposób może wpływać na niego stan gospodarki.

Większości z nas samochodowy rynek będzie się kojarzył z ogromną liczbą pojazdów osobowych, i jeżeli ktoś potrzebuje zmienić lub kupić nowe auto, to przeważnie jest to właśnie taki pojazd. Jednak równolegle działa i co bardzo ważne doskonale się trzyma rynek samochodów użytkowych, czyli przeróżnych samochodów dostawczych, ciężarowych, budowlanych i autobusów.

Tir z naczepą
Wprowadził: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jeżeli zacznie się sprawdzać pojawiające się ogłoszenia z takimi pojazdami, to będzie ich dużo mniejsza ilość niż osobowych, lecz jest to zupełnie normalne. Zapotrzebowanie na takie samochody jest dużo mniejsze, bowiem będą je kupować je głównie przedsiębiorcy, a poza tym całkowicie inaczej wyglądają ceny. Przy używanych samochodach zupełnie odmienne są także oczekiwania i wymagania klientów. Przy klienci przede wszystkim patrzą na komfort oraz wyposażenie, przy ciężarówkach takie parametry mają znacznie mniejsze znaczenie, bo w pierwszej kolejności liczy się możliwość dawania sobie racy z przewozem materiałów. Zerknij również tutaj: .

Więcej treści

Perturbacje z oponami? Sprawdź odpowiedni serwis

serwis opon szczecin
Wprowadził: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach w naszym kraju, o wiele więcej ludzi ma samochód niż jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Nic w tym zaskakującego, gdyż gospodarka w państwie wygląda coraz lepiej, zatem obywateli stać na tego typu wydatek.


Wiele osób będzie zapewne zaskoczonych tym, że nasz kraj jest czwartym co do wielkości rynkiem samochodów ciężarowych. Doskonale świadczy to o sile polskiego transportu, podczas minionych Polska coraz bardziej się liczy na międzynarodowej arenie, a usługi oferowane przez nasze firmy transportowe są bardzo często wybierane przez klientów z różnych krajów.

Przekłada się to bezpośrednio na rynek motoryzacyjny, w ostatnim czasie sprzedaż samochodów dostawczych znacznie się powiększyła i bez przerwy wykazuje dużą dynamikę rozwoju . Kupuje się różnorodne pojazdy, począwszy od niedużych dostawczaków, wykorzystywanych do transportu produktów na rynkach lokalnych aż po największe tiry, jeżdżące z naczepami po całej Europie. Dużą rolę na rodzimym rynku samochodowym mają także samochody przeznaczone do budownictwa. W dużym stopniu przyczynia do tego ogromna ilość inwestycji, jakie się porozpoczynały, dlatego też zapotrzebowanie na wywrotki używane, koparki i spychacze cały czas dynamicznie rośnie.
18-06-21 17:04:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.