Jak wygląda obecnie transportowy rynek w naszym kraju, jak zadbać można o bezpieczeństwo przewozów.

Rynek transportowy w naszym kraju w dużym stopniu oparty jest na ciężarówkach. Obecnie ich ilość wynosi prawie 2 miliony pojazdów i bez przerwy systematycznie rośnie. Oczywiście w skład tej liczby będą się zaliczać wszystkie auta zarejestrowane w formie ciężarówek, czyli zarówno nieduże ciężarówki, jak też wielkie tiry, które bez problemów ciągną jeszcze naczepę. Pomimo tego że konkurencja jest naprawdę duża na tym rynku, a i działania rządowe sprawiają sporo problemów, to jednak transportowe firmy całkiem dobrze się trzymają.
Największe z nich posiadają floty liczące kilkaset aut, i obsługują nie tylko przewozy krajowe, ale też trasy na całą Europę. Sporo na rynku funkcjonuje także niedużych firemek, najczęściej jednoosobowych, właściciele których sami będą kierowcami i sami wykonują przewozy. Często będą oni współpracować z większymi przewoźnikami i od nich dostają zlecenia na przewozy, a część szuka na własną rękę możliwości na zarobek - zobacz, jak wygląda sprzedaż naczep. Polscy kierowcy są naprawdę cenieni, dlatego też zagraniczne firmy lubią z nimi współpracować.
tir
Wprowadził: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com


Wraz ze wzrostem liczby samochodów ciężarowych powiększa się również sprzedaż naczep i liczba punktów zajmujących się ich serwisowaniem. Przy tych samochodach bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia niezawodność. Jakaś awaria w trasie to nie tylko parę dni, gdy pojazd nie zarabia na siebie, lecz również niekiedy zniszczenie ładunku i kłopoty z klientami - poznaj ofertę firmy DBK Group. Dlatego też bardzo istotne jest należyte serwisowanie samochodów w specjalistycznych sieciach. W czasie nich należy również naprawić wszystkie znalezione usterki, jakie w przyszłości mogą być powodem problemów.


Więcej treści

Jak najlepiej zabezpieczyć silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

naprawa auta
Wprowadził: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Silnik auta działa na najwyższych obrotach. W powietrzu przez niego zasysanym, pełno jest brudu|. Pyłki, drobinki piasku, sadza i kurz obniżają sprawność pracy silnika. Nie sposób jednak ich unikać. Silniki spalinowe wciągają bardzo duże ilości powietrza, aż do 10-11 m³ na litr paliwa!


Dużym zainteresowaniem również się cieszą mobilne pomoce drogowe, które podjeżdżają w krótkim czasie na miejsce awarii i często od razu naprawiają pojazd. Dobrą ochroną na wypadek takich sytuacji są odpowiednio rozbudowane ubezpieczenia ciężarówek. Kupując odpowiedni pakiet można mieć rzeczywiście sporą ochronę, co w niejednej sytuacji będzie przydatne.
16-02-03 09:37:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.