Coraz to więcej właścicieli pojazdów decyduje się nie na sprzedaż, ale na złomowanie aut

Na obecną chwilę jak już nie od dziś wiadomo zwiększa się ilość wyprzedawanych i importowanych aut. Wielokrotnie bywa tak, że są to auta mające bardzo znaczną liczbę lat i czasami wyraźnie nie nadają się do dalszego wykorzystywania.
złomowanie pojazdów
Wprowadził: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com
Nadchodzi więc taki moment, że każda dodatkowa reperacja jest już najzwyczajniej w świecie nieopłacalna a odsprzedanie łączyłoby się z oddaniem komuś do użytku niesprawnego pojazdu, którego naprawa mogłaby szarpnąć za sobą niezmiernie spore dawki pieniędzy. Dlatego też coraz to więcej właścicieli pojazdów decyduje się, że w przypadku leciwego auta nie wędruje ono na zbycie, tylko bezpośrednio przechodzi przez proces, określany mianem złomowanie aut.

Więcej treści

Jak najlepiej zabezpieczyć silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

naprawa auta
Wprowadził: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Silnik pojazdu funkcjonuje na najwyższym poziomie. W powietrzu przez niego zasysanym, dużo jest zanieczyszczeń|. Pyły, drobiny piachu, sadza i kurz obniżają efektywność mocy silnika. Nie da się jednak ich uniknąć. Silniki spalinowe wciągają bardzo duże ilości powietrza, nawet do 10-11 metrów sześciennych na litr paliwa!


Z roku na rok w Polsce na złom trafia kilka a niekiedy parę tysięcy starych, nieprzydających się już do niczego samochodów, które nieraz wręcz zagrażają życiu ich właścicieli lub również osób, które mogłyby je zastać na drodze.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na informacje (https://gielda.grupadbk.com/), które omawia podobną kwestię. Tamten materiał zapewne także Cię zaciekawi, więc kliknij ten link.

złom
Wprowadził: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo dobrze, żerośnie świadomość Polaków, że w sytuacji wyjątkowo mocno naruszonego pojazdu znacznie odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie złomowanie aut aniżeli ciągła próba modernizowania go albo próba jeżdżenia nim bez jakiejkolwiek ingerencji, ryzykując wszelakie możliwe ujemne konsekwencje. A może ich być faktycznie mnóstwo dlatego że taki stary pojazd może się jeszcze w wyższym stopniu uszkodzić w każdej chwili i może w pewnym momencie dojść niekiedy do karambolu albo innego ujemnego zdarzenia drogowego. W historii niejednokrotnie bywało, iż w wiekowych samochodach, które nie przechodziły właściwych przeglądów i jakie zwyczajnie były zniszczone i nienadające się do wykorzystania, ginęli ludzie. Często bowiem najistotniejsze szczegóły każdego samochodu, takie jak hamulce czy ogumienie są zwyczajnie niezwykle mocno zniszczone co może wieść nieraz do tragedii.

złom
Wprowadził: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli więc mamy taki wiekowy pojazd i zdajemy sobie sprawę, iż jego era powoli upływa, wówczas złomowanie aut będzie bodaj najlepszym i najrozsądniejszym wyborem, jakiego z pewnością nie będziemy żałowali. Lepiej bowiemwstępnie zadbać o pewność i wygodę niż później ubolewać, że się tego nie zrobiło.
19-06-07 07:33:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.