Czy zaprawę tynkarską można przygotować samodzielnie oraz co jest w tym celu konieczne?

Dzisiaj do tynkowania możemy wybrać gładź, gips albo tynk. Wszystkie te surowce można używać na ściany wewnętrzne. Początkowe pociągnięcie wałkiem albo pędzlem musi być jednak poprzedzone właściwym przyszykowaniem podłoża, które ma być wytynkowane.


O tym, jaki tynk wewnętrzny wybierzemy, decyduje nie tylko jego koszt, lecz także to, w jaki sposób mają wyglądać pomieszczenia po otynkowaniu. Niezwykle istotne jest również to, czy tynkarska zaprawa będzie nadawać się na podłoże, na jakim ma być ona położona. Tynkowanie tynkiem tradycyjnym jest tańsze niż tynkowanie tynkiem gipsowym. Tego typu początkowe szacowanie kosztów niestety może się odmienić zwłaszcza w takiej sytuacji, gdy chcemy uzyskać niezwykle gładką powierzchnię cementowo-wapiennego tynku tak jak, jak to jest w przypadku tynku gipsowego. Tradycyjny tynk należy ponadto wygładzić co z kolei podwyższa wydatki oraz okazuje się na końcu, że tynk cementowo-wapienny był o wiele droższy niż gipsowy. Tynki cementowo wapienne przygotować można samemu. Można również wykorzystać gotową mieszankę pakowaną w worki. Przygotowanie tynku przy użyciu betoniarki wydaje się sposobem niedrogim oraz prostym, gdyż wystarczy mieć cement, piach, wapno oraz wodę.


Więcej treści

Małe przedsiębiorstwa nierzadko decydują się na najem ciężarówek, aby minimalizować koszty transportu

Naczepa TIR
Wprowadził: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wielowymiarowa kooperacja między przedsiębiorstwami o rozmaitych specjalizacjach jest praktycznie na porządku dziennym, ponieważ zezwala na redukcję opłat i właściwe sprawowanie zadań. Na ogół partnerstwo opiera się na outsourcingu IT albo HR, natomiast w niewielkich firmach bardzo często chodzi o transport, w który należy mocno zainwestować, żeby zdołać wykonywać go na własną rękę, a wypożyczanie sprzętu czy usług spedycyjnych jest zdecydowanie mniejszym kosztem.


motocykliści


Jednak okazuje się w praktyce, że wykonanie tynku własnoręcznie wymaga pewnej wiedzy i stosowanie się do niektórych reguł. Kiedy chcielibyśmy otrzymać dobrą zaprawę, musimy bardzo starannie dobrać proporcje wszystkich składników, co na placu budowy jest niezwykle trudne i uciążliwe. Dużo prędszą metodą na osiągnięcie właściwej jakości tynku, jest dobranie przygotowanych fabrycznie suchych mieszanek cementowo-wapiennych, które mają dodatki uszlachetniające.


Zadanie tego typu tynków, to zapewnienie zaprawom tynkarskim plastyczności oraz właściwej przyczepności ich do podłoża.

Omawiany wątek Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu (https://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/kabina-ciezarowki-tira/), gdyż odnajdziesz tu ciekawe informacje na opisywane zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Dobrymi podłożami pod tynk cementowo-wapienny są podłoża mineralne zatem z betonu zwykłego, cegły ceramicznej oraz płyt wiórowo-cementowych.
22-02-02 07:43:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.