Komfort jazdy to także dobre zawieszenie, wytrzymałe na wstrząsy. Czy jest to obecnie zagwarantowane?

Generalnie układy zawieszeń są znane, tak więc coraz ciężej wymyślić coś faktycznie przełomowego w tej dziedzinie. Ale w ostatnim czasie ujawniła się koncepcja, która może to zmienić, bo stwierdzono, iż być może korzystnie niektóre z funkcji powierzyć układom pneumatycznym. Czy to działa?

naprawa auta
Wprowadził: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com
Układy pneumatyczne są od jakiegoś czasu tworzone przez konstruktorów maszyn. Wpływają na ruchy robocze koparek oraz innych maszyn roboczych. Ponadto, już 30 lat temu konstruktorzy używali układów pneumatycznych, jak poduszki pneumatyczne mgtrans do stłumienia nierówności. Zawieszenia powietrzne z reguły muszą poprawiać parametry trakcyjne samochodu. Takie rozwiązanie może zapewnić optymalną redukcję wstrząsów i drgań. Mogą więc polepszyć dość znacznie komfort jazdy. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź jest dość prosta.

A mianowicie, sprężony azot jest bardziej efektywny w pochłanianiu nierówności niż inne środki. Oczywistą zaletą stosowania układu pneumatycznego jest niezmienny prześwit samochodu, niezależnie od obciążenia. To sprawia, iż rozwiązanie to jest bardzo chętnie stosowane w autach typu kombi. Stały prześwit umożliwia na bardziej przewidywalne zachowanie auta na zakrętach i w mniejszym stopniu wpływ obciążeń na bezpieczeństwo jazdy. Poprawia to też aspekt wizualny użytkowania samochodu. Załadowane auto z przysiadającym tyłem wygląda nie za bardzo atrakcyjnie – zawieszenie z elementami pneumatyki umożliwia tego uniknąć(zobacz ofertę).

Co ciekawe, w zawieszeniu pneumatycznym konwencjonalne metalowe elementy sprężyste są zastąpione tzw. powietrzne worki, jakie określamy mieszkami. Mogą być one dość często zintegrowane z amortyzatorami pneumatycznymi, niezbędnymi do standardowego i sprawnego funkcjonowania układu.


Więcej treści

Mechanik jako porządny profesjonalista

Sporty ekstremalne- motor
Wprowadził: Robert Tadlock
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie sporo osób nabywa auta używane z zagranicy, jakie wymagają stałych remontów.


Własny samochód jest to wielka wygoda i oszczędność czasu, jednak ktokolwiek, kto kupuje samochód używany musi posiadać świadomość, że w niedługim czasie trzeba odstawić samochód do mechanika.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.