Komfort jazdy to także dobre zawieszenie, wytrzymałe na wstrząsy. Czy jest to obecnie zagwarantowane?

Generalnie układy zawieszeń są znane, tak więc coraz ciężej wymyślić coś faktycznie przełomowego w tej dziedzinie. Ale w ostatnim czasie ujawniła się koncepcja, która może to zmienić, bo stwierdzono, iż być może korzystnie niektóre z funkcji powierzyć układom pneumatycznym. Czy to działa?

naprawa auta
Wprowadził: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com
Układy pneumatyczne są od jakiegoś czasu tworzone przez konstruktorów maszyn. Wpływają na ruchy robocze koparek oraz innych maszyn roboczych. Ponadto, już 30 lat temu konstruktorzy używali układów pneumatycznych, jak poduszki pneumatyczne mgtrans do stłumienia nierówności. Zawieszenia powietrzne z reguły muszą poprawiać parametry trakcyjne samochodu. Takie rozwiązanie może zapewnić optymalną redukcję wstrząsów i drgań. Mogą więc polepszyć dość znacznie komfort jazdy. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź jest dość prosta.

A mianowicie, sprężony azot jest bardziej efektywny w pochłanianiu nierówności niż inne środki. Oczywistą zaletą stosowania układu pneumatycznego jest niezmienny prześwit samochodu, niezależnie od obciążenia. To sprawia, iż rozwiązanie to jest bardzo chętnie stosowane w autach typu kombi. Stały prześwit umożliwia na bardziej przewidywalne zachowanie auta na zakrętach i w mniejszym stopniu wpływ obciążeń na bezpieczeństwo jazdy. Poprawia to też aspekt wizualny użytkowania samochodu. Załadowane auto z przysiadającym tyłem wygląda nie za bardzo atrakcyjnie – zawieszenie z elementami pneumatyki umożliwia tego uniknąć(zobacz ofertę).

Co ciekawe, w zawieszeniu pneumatycznym konwencjonalne metalowe elementy sprężyste są zastąpione tzw. powietrzne worki, jakie określamy mieszkami. Mogą być one dość często zintegrowane z amortyzatorami pneumatycznymi, niezbędnymi do standardowego i sprawnego funkcjonowania układu.


Więcej treści

W przypadku awarii wezwijmy firmę ATS, która odholuje nasze auto do wyselekcjonowanego zakładu mechanicznego

transport ciężarowy
Wprowadził: Blondin Rikard
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś po naszych przecznicach każdego dnia przemieszcza się tysiące pojazdów i jest to zrozumiałe, bo przecież bryka to potężne dobro, bez którego nadzwyczaj wielu z nas nie wyobraża sobie dzisiaj życia. W związku z tym, iż ruch na przecznicach jest tak silny, całkiem logiczne jest to, że nie brak tutaj większych wypadków, jak i małych stłuczek, po których pojazd nie jest zdolny do jazdy. W takiej sytuacji zazwyczaj decydujemy się na telefon do bliskiej nam osoby lub pomoc drogową, która zaholuje nasze auto do wyselekcjonowanego zakładu mechanicznego gwoli reperacji bądź też naszą posesję.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.