Jaki jest koszt montażu zaczepu holowniczego oraz czy do każdego samochodu da się taki hak zamontować?

Zamiast kupować pojazd dostawczy, można by rozwiązać kłopot transportowania różnorodnych rzeczy w inny sposób. Konieczne będzie zamocowanie (jeśli go nie ma) zaczepu holowniczego do naszego samochodu.


Nawet z niewielkiego auta można w tego typu sposób zrobić auto na wyjazd z całą rodziną.


osiedle
Wprowadził: Vantage Development SA
Źródło: Vantage Development SA


Na każdej stacji benzynowej lub w wypożyczalni przyczepka - (przyczepka do minikoparki) jest do wypożyczenia. prawo jazdy kategorii B daje prawo do ciągnięcia samochodem każdej przyczepy w tym przyczepki kempingowej. Prawo jazdy kat. B+E natomiast daje prawo do holowania przyczepy (czytaj dalej przyczepa 2 osiowa), jaka nie jest lekka oraz lawety. W pierwszej rubryce dokumentu rejestracyjnego jest podawana dopuszczalna masa przyczepy hamowanej, którą mógłby ciągnąć samochód. W rubryce O.2 z kolei jest miejsce na wpisanie dozwolonej całkowitej masy przyczepki niehamowanej, którą można podpiąć do samochodu. Przyczepa również ma swój dowód rejestracyjny oraz w jego rubryce F.2. podana jest całkowita masa przyczepy, jaka nie mogłaby być większa niż ciężar auta. Przyczepka hamowana tym odróżnia się od niehamowanej, że ma ruchomy trzpień, nad którym jest hamulec ręczny. W przyczepie niehamowanej tego mechanizmu nie ma.


przyczepka
Wprowadził: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com


Jest możliwość zamontowania haka do większej części samochodów. Są to zazwyczaj małe pojazdy. Do nich zamocowanie haka do holowania będzie kosztować około 200 PLN. Będzie to wtedy tańszy zamiennik. Za produkt renomowanego wytwórcy będzie trzeba zapłacić ok. 450 PLN. Jeszcze bardziej kosztownie będzie wtedy, gdy zaczep ma być zabezpieczony zamkiem. Istnieją nawet zaczepy za dwa tysiące, lecz to już jest górna granica kosztów. Pamiętać należy, aby wybrać zaczep uznanego producenta. Wiele niedrogich zaczepów ma słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Za zamontowanie haka w warsztacie motoryzacyjnym należy zapłacić około dwustu PLN.


Więcej treści

W naszym kraju żyje wielu fanów przeróżnych aut starych lub szybkich - to mało ważne, ponieważ łączy ich wspólna pasja

motoryzacja
Wprowadził: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy powie, że trzeba mieć jakieś pasje. Powodują one, że życie jest fajniejsze, a my pragniemy realizować nowe zadania. Jeżeli naszym hobby są wozy, to musimy skupić się na tej części naszego życia.


Wozy potrafią być prawdziwą miłością niejednego człowieka.


Właściciele przyczepek kempingowych powinni pamiętać, że mają pewne ograniczenia jeżeli idzie o parkowanie przyczepki. Komplet auta z przyczepką można by zostawić na jakimkolwiek parkingu, ale problem będzie po odłączeniu przyczepy od auta.
18-06-20 00:01:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.